• facebook
 • rss
 • Budujmy żywy Kościół

  Krzysztof Król

  dodane 09.09.2013 09:43

  - Chcę pogratulować wam tego, czego dokonaliście na 50-lecie waszej parafii. To jest cud. Byłem tu kiedyś i jeszcze długo będę podziwiał, to jest inna świątynia – mówił 7 września bp Stefan Regmunt.

  W tym roku parafia pw. Narodzenia NMP w Laskach Lubuskich miała trzy powody do świętowania: 50-lecie parafii, konsekracja kościoła i odpust.

  Miejscowość Laski Lubuskie znana jest już od 1317 roku. Niegdyś była posiadłością biskupów lubuskich z siedzibą w Górzycy. Początki obecnej świątyni sięgają XV w. Po II wojnie światowej miejscowość należała do parafii NMP Królowej Polski w Słubicach. W 1963 roku bp Wilhelm Pluta powołał nową parafię, a jej pierwszym proboszczem był ks. Wawrzyniec Śmidoda CM. Obecnie pasterzem parafii, do której oprócz Lasek Lubuskich należą także Pamięcin, Radów i Radówek, jest ks. Jan Zych.

  Przygotowania do parafialnego święta rozpoczęły się cztery lata temu generalnym remontem świątyni. – Wymieniono dach, tynki wewnątrz i elewację oraz odnowiono ołtarz. Całość kosztowała ponad 400 tys. zł – wyjaśnia Robert Stolarski, wójt gminy Górzyca. – Jesteśmy małą wspólnotą, ale wszyscy włączają się w życie parafii. Największe zaangażowanie było w remont i wspólnymi siłami odnowiliśmy to miejsce – dodaje Anna Szczerbin.

  Jubileuszowej Mszy św. przewodniczył i poświęcenia dokonał bp Stefan Regmunt, który przypomniał, że ludzie wierzący są wezwani do budowania żywego Kościoła. – Nie mury świadczą o wielkości kultu Bożego, ale nasza wiara i nasze życie – mówił biskup.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół