Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Być jak Święty Stanisław Kostka

W dniu liturgicznego wspomnienie św. Stanisława Kostki (18 września) uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Katolickich w Zielonej Górze świętowali, już po raz dziewiętnasty, Dzień Patrona.

To był dzień wolny od zajęć dydaktycznych, ale wypełniony atrakcyjnym programem. Głównym punktem była Msza Święta odprawiona pod przewodnictwem ks. bp. Stefana Regmunta w Kaplicy Rokitniańskiej. Po Eucharystii uczniowie i zaproszeni goście przeszli do nowego budynku szkoły na ulicy Świętych Cyryla i Metodego 9. Nowe i dobrze wyposażone gabinety dają możliwość edukacji na wysokim poziomie. Jednak o wartości szkoły decyduje panująca tam atmosfera.

- W mojej klasie wszyscy poznaliśmy się bardzo szybko, nikt nie jest anonimowy i czuję się w nowej szkole bardzo dobrze - mówi Andrzej Komorowski uczeń I klasy gimnazjum.

Od 6 września Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej jest organem prowadzącym szkołę i jak podkreśla pani prezes Urszula Furtak: - Idziemy zdecydowanie do przodu. Zielona Góra potrzebuje katolickiej szkoły, która będzie kształciła dzieci i młodzież zgodnie z zasadami wiary.

Jedną z wielu atrakcji Dnia Patrona był konkurs „Słodkie Staśki”. Rywalizowali uczniowie wszystkich klas, zadanie polegało na upieczeniu ciasta, pomysłowej dekoracji, a to wszystko miało łączyć się z osobą św. Stanisława Kostki. Historie opowiadane przez uczniów były bardzo ciekawe. Rywalizacja okazała się wyrównana. Jury musiało podjąć trudną decyzję, zwyciężyli uczniowie 4 klasy szkoły podstawowej.

Degustacji wypieków towarzyszyło oglądanie filmu z obozu artystycznego. Po południu wystąpił szkolny kabaret, a po spektaklu uczniowie mieli okazje spotkać się z absolwentami zielonogórskiego „katolika”.


 

« 1 »

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy