• facebook
 • rss
 • Dla dobra rodziny

  Krzysztof Król

  dodane 26.09.2013 22:01

  28 września ulicami Gorzowa Wlkp. przejdzie Marsz Rodziny dla Trzeźwości. Organizatorzy poprzez Marsz chcą zwrócić uwagę na problem nadużywania alkoholu i jego konsekwencje, zwłaszcza wobec młodego pokolenia i rodzin.

  Marsz to wspólne przedsięwzięcie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin kurii biskupiej w Zielonej Górze, diecezjalnego duszpasterstwa trzeźwości oraz gorzowskiego Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna. Marsz wyruszy o godz. 16.00 spod pomnika Jana Pawła II przy kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski. Zakończy się natomiast uroczystą Mszą św. sprawowaną w gorzowskiej katedrze pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta. Przed rozpoczęciem Eucharystii, ok. godz. 17.30 pod krzyżem Solidarności, uczestnicy marszu wystosują „Apel w sprawie rodzin”. Natomiast po Mszy św. przewidziano spotkanie i poczęstunek na placu przy katedrze.

  Organizatorzy Marszu alarmują, że w samym Gorzowie 6 tysięcy dzieci żyje w rodzinach alkoholików. – Marsz jest naszą pokojową manifestacją wobec pogarszających się warunków życia polskich rodzin – mówi Augustyn Wiernicki, prezes Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu imienia Brata Krystyna.

  Marsz odbędzie się w mieście nad Wartą już po raz siódmy. – Zapraszamy do udziału wszystkich, dla których dobro rodziny jest najważniejsze – mówi duszpasterz trzeźwości diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ksiądz Henryk Grządko.

  Organizatorzy postulują ustanowienie nowej i skutecznej „Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi”, skutecznych programów profilaktycznych, podniesienie wieku dostępności do alkoholu od 21 lat, zmniejszenie ilości punktów sprzedaży alkoholu, zakaz reklamy alkoholu, a także stworzenie rodzinom i społeczeństwu warunków do wychowania dzieci w abstynencji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół