• facebook
 • rss
 • Klerycy proszą o modlitwę

  kl. Andrzej Pytlik

  dodane 04.10.2013 21:08

  Uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem rektora ks. Pawła Łobaczewskiego 27 września klerycy z Wyższego Seminarium Duchownym w Paradyżu rozpoczęli nowy rok akademicki, a dwa dni później - rekolekcje. Poprowadził je ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

  Ksiądz rekolekcjonista prowadził nas po treści Ewangelii św. Marka, a jego rozważania oparte były na fragmencie o człowieku, który przychodzi do Jezusa i pyta Go o drogę do życia wiecznego (Mk 10, 17-22).

  Konferencje ks. Krzysztofa stopniowo odsłaniały nam obraz powołania tego człowieka i jego odpowiedź. Postawa młodzieńca z Ewangelii i zachowanie Jezusa stały się dla nas okazją do zapytania siebie o powołanie i o decyzję dalszego kroczenia za Chrystusem.

  Rekolekcjonista zachęcał do ponownego oddania swojego życia Jezusowi i pozbycia się wszystkiego, co nam może przeszkadzać w podążaniu Jego śladami.

  Rekolekcje odbywały się w rytmie lectio divina, czyli takiego czytania Biblii, które pokazuje nam nasze życie w świetle słowa Bożego. Jest to nie tylko sposób modlitwy, ale przede wszystkim sposób bycia. Praktykując metodę lectio divina, mamy pozwalać Bogu formować nasze życie w zgodzie z Jego wolą, którą poznajemy przez pochylanie się nad kartami Biblii.

  Czas rekolekcji to dobre podsumowanie wakacji i nabranie sił do zmagań w czasie kolejnego roku. Odbywają się zawsze w całkowitej ciszy, aby wszyscy mogli lepiej wsłuchiwać się w głos Boga, który mówi do naszych serc. Jest to dobry moment na przeżycie spowiedzi świętej, by z oczyszczoną duszą i większym zapałem przystąpić do dalszego formowania siebie na wzór Chrystusa, Dobrego Pasterza i Najwyższego Kapłana.

  Zawierzamy ten nadchodzący rok Matce Bożej, Ozdobie Paradyża. Prosimy wszystkich, którym na sercu leży sprawa świętych kapłanów, o modlitwę w intencji kleryków naszego seminarium, a także o nowe i liczne powołania do kapłaństwa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół