• facebook
 • rss
 • Nie bądź objętny!

  www.cartitas.zgora.pl

  dodane 06.10.2013 10:20

  Dzisiejsza niedziela jest dniem ogólnopolskiej modlitwy w intencji pokoju i zbiórki na rzecz Syrii. Zebrane pieniądze Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne przeznaczą na konkretną pomoc mieszkańcom tego kraju.

  – Wszyscy wiemy, jak bardzo cierpi naród syryjski w wyniku wojny domowej. Jako ludzie wierzący jesteśmy zobowiązani do okazywania solidarności chrześcijańskiej. Poprzez tę zbiórkę chcemy zamanifestować naszą jedność nie tylko duchową, poprzez modlitwę, ale także poprzez dar materialny – powiedział ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

  Zbiórka jest odpowiedzią na zatroskanie ojca świętego Franciszka oraz konkretnym wyrazem solidarności z mieszkańcami Syrii. Dramat, jaki przeżywa naród syryjski, porusza serca, mobilizuje do modlitwy, ale także do działania. Dlatego 6 października będzie nie tylko dniem zbiórki pieniędzy, ale także dniem ogólnopolskiej modlitwy w intencji pokoju w Syrii.

  – Nie zdajemy sobie sprawy, jaka to jest tragedia i jak wielkie rozmiary ma exodus tych ludzi. W Syrii cierpią przede wszystkim dzieci, które wraz z rodzicami musiały uciekać, aby ratować życie. To jest ogromna tragedia. Dlatego Konferencja Episkopatu Polski poprzez Caritas stara się pomóc osobom cierpiącym w Syrii. To jest solidarność, a w języku chrześcijańskim to jest miłość i miłosierdzie – powiedział ks. Józef Kloch, rzecznik KEP.

  Caritas Polska we współpracy z Caritas Jordania już drugi rok niesie pomoc uchodźcom, zwłaszcza dzieciom, realizując projekt edukacyjno-rehabilitacyjny w Jordanii, w kilku miejscowościach w pobliżu granicy syryjskiej (Mafraq, Zarqa, Irbid, Madaba, Amman i Karak).

  Pieniądze będą zbierane podczas przykościelnej zbiórki 6 października do puszek Caritas przez wolontariuszy parafialnych zespołów Caritas na terenie całej naszej diecezji. Następnie zostaną przekazane do Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, która za pośrednictwem Caritas Polska odpowie na najpilniejsze potrzeby mieszkańców Syrii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół