• facebook
 • rss
 • Pielucha dla malucha

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 17.10.2013 15:28

  Przez parę dni akcji zebraliśmy ok. 1000 pieluch - mówi ks. Piotr Piestrzyński.

  Pomysł pojawił się podczas pieszej pielgrzymki do Częstochowy. Siostry Jezusa Miłosiernego prowadzą dom, gdzie mieszkają młode mamy ze swoimi dziećmi.

  - Przez parę dni akcji zebraliśmy 1000 pieluch. Może nie jest to ogromna ilość, ale wystarczą one dla jednego dziecka, na cały rok - zaznacza ks. Piotr.

  Październikowa modlitwa różańcowa jest okazją do uczenia dzieci cierpliwej modlitwy w określonych intencjach, a jednocześnie mobilizacją do pomocy najbardziej potrzebującym. Główną intencją tegorocznych nabożeństw październikowych w parafii Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. jest dziękczynienie za życie, modlitwa za dzieci, które mają się urodzić, które mieszkają w domach dziecka, są wychowywane w domach samotnej matki i za dzieci, które chorują.

  Siostry katechetki wprowadzały dzieci w tematykę ochrony życia poczętego podczas katechezy. Dzieci są bardzo wrażliwe i czują potrzebę pomocy innym.

  7-letnia Patrycja i 6-letnia Julia były na różańcu ze swoim tatą, wychodzą uśmiechnięte i bardzo przejęte, że pomagają swoim małym rówieśnikom, przez modlitwę i zbierane pieluchy.

  Akcja „Pielucha dla Malucha” ukonkretnia dzieciom cel modlitwy różańcowej i włącza w nią rodziców, którzy ponoszą koszty całego projektu.

  Modlitwa różańcowa uczy pokory i buduje wrażliwość na drugiego człowieka. Dzieci z Gorzowa Wlkp. z parafii Pierwszych Męczenników nie tylko o tym słyszały, ale przeżywają osobiście.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół