• facebook
 • rss
 • Uwaga na silny wiatr w regionie

  kk,kb

  dodane 06.12.2013 08:50

  Od czwartku 5 grudnia do soboty 7 grudnia do godziny 10.00 siła wiatru w porywach może dochodzić do 110 km/h.

  W obliczu ostrzeżeń meteorologicznych, zapowiadających bardzo silny wiatr w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin, wojewoda Jerzy Ostrouch zobowiązał swoje służby do ciągłego monitoringu sytuacji oraz gotowości do podjęcia działań ratowniczo - gaśniczych.

  Wojewódzka Straż Pożarna w Gorzowie Wlkp. odnotowała od wczoraj, (5 grudnia) do chwili obecnej 167 zdarzeń związanych z silnymi wiatrami. Głównie były to  połamane drzewa i zerwane trakcje elektryczne. – Najgroźniejsze skutki wichury na razie omijają województwo lubuskie. Mamy połamane konary drzew, zerwane trakcje elektryczne, ale ważne, że podczas wichury nikt nie ucierpiał. W województwie lubuskim była jedna sytuacja kryzysowa. W powiecie żagańskim na drodze leżało drzewo, które zostało już usunięte – informuje Marta Liberkowska, kierownik biura prasowego wojewody lubuskiego.

  Wiać będzie jeszcze przez najbliższą dobę. W piątek 6 grudnia br., od godzin popołudniowych siła wiatru be się zmieszać, choć chwilami trzeba się spodziewać jeszcze silniejszych podmuchów, dochodzących do 80 km/h. Podmuchom wiatru będą towarzyszyły opady śniegu i śniegu z deszczem.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h,w porywach do 95 km/h. Wiatr południowo-zachodni i zachodni. Od rana dnia 07.12.2013 wiatr stopniowo będzie słabł, do średniej prędkości 35 km/h, a w porywach do 90 km/h.

  Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 54
  Nazwa biura: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu
  Zjawisko/stopień zagrożenia: Silny wiatr/2
  Obszar: województwo lubuskie
  Ważność (cz. urz.): od godz. 15:00 dnia 05.12.2013 do godz. 10:00 dnia 07.12.2013

  Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h,w porywach do 95 km/h. Wiatr południowo-zachodni i zachodni. Maksymalne porywy wiatru spodziewane są w nocy z czwartku na piątek i w piątek do godzin porannych, kiedy to wiatr w porywach może osiągać prędkość do 110 km/h. Od rana dnia 07.12.2013 wiatr stopniowo będzie słabł, do średniej prędkości 35 km/h, a w porywach do 90 km/h.
  Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 90%

  Z uwagi na złożoną i dynamiczną sytuację meteorologiczną ostrzeżenie może zostać zaktualizowane.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół