• facebook
 • rss
 • Kapłańskie spotkanie opłatkowe

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 22.12.2013 16:52

  Paradyskie seminarium duchowne gościło księży pracujących w diecezji na corocznym dzieleniu się opłatkiem.

  Do paradyskiego klasztoru bp Stefan Regmunt zaprosił w sobotę, poprzedzającą 4 niedzielę adwentu, księży pracujących w diecezji do wspólnej modlitwy oraz podzielenia się opłatkiem. – Pamiętajmy o wszystkich duszpasterzach naszej diecezji, szczególnie o chorych, starszych kapłanach, mieszkańcach domu emerytów – rozpoczął modlitwę bp Stefan.

  W imieniu prezbiterów bożonarodzeniową refleksją podzielił się ks. Paweł Łobaczewski, rektor Z-G WSD w Gościkowie-Paradyżu. – Bóg stawia nas dzisiaj razem, jako prezbiterium diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, w tej świątyni, gdzie bardzo wielu z nas dojrzewało do kapłaństwa, oczekiwało na swoiste Boże Narodzenie, na zrodzenie do bycia kapłanem. Życzmy sobie, by przez kapłaństwo, którym posługujemy naszym braciom i siostrom, nieustannie dokonywało się Boże Narodzenie – mówił ks. rektor.

  Wspólna modlitwa, śpiewane kolędy wprowadziły uczestniczących w spotkaniu księży w atmosferę życzeń i dzielenia się opłatkiem. – Pamiętamy nasze wieczerze wigilijne w rodzinnych domach, te przeżywane w seminarium, czy na parafiach. Wpatrujemy się w wiarę ludzi przychodzących, by wielbić chwałę Boga, by świętować to wielkie wydarzenie objawione w narodzinach Syna Bożego. Boże Narodzenie to spotkanie z Jezusem, to czas nadziei, miłości. Chciałbym podziękować Wam, księża, że w tylu miejscach jesteście świadkami Bożej miłości. Jesteście znakiem gorliwości, modlitwy, także wierności Bogu. Przedświąteczny dzień jest okazją, żeby przeprosić Boga, także wspólnotę, za wszystko, co ją osłabia. Niech te najbliższe świąteczne dni będą piękne dla naszego posługiwania, niech nowo narodzony Chrystus obdarzy nas pokojem i radością. Życzę, aby Święta były bogate duchowo – powiedział bp Stefan Regmunt. Na zakończenie spotkania odbyła się agapa w seminaryjnym refektarzu.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół