• facebook
 • rss
 • Pasjonujący świat Biblii

  kl. Andrzej Pytlik

  dodane 20.01.2014 21:09

  "Szukajcie tego, co w górze" - to temat dnia skupienia, jaki 18 i 19 stycznia odbył się w naszym seminarium. Poprowadził go ks. prof. Waldemar Chrostowski, były przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich.

  Już po raz czwarty z rzędu styczniowy dzień skupienia mogliśmy przeżywać z ks. Chrostowskim. Biblista wprowadzał nas w pasjonujący świat Biblii i odkrywał przed nami jej tajemnice. W tym roku swoje rozważania oparł na Liście św. Pawła do Kolosan. Dzięki temu lepiej mogliśmy zrozumieć zdanie pochodzące z tego listu, będące hasłem przewodnim roku akademickiego 2013/2014: „Jeśli więc razem z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus, zasiadający po prawicy Boga” (Kol 3, 1). Ks. Chrostowski swoimi konferencjami i świadectwem życia przepełnionego Bożym słowem potwierdzał słowa św. Hieronima, że nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa.

  Dzień skupienia przeżywany jest w seminarium raz miesiącu. Rozpoczyna się najczęściej w sobotni wieczór, a kończy się w niedzielę przed kolacją. Przedłużeniem dnia skupienia jest nabożeństwo pokutne w poniedziałek, które ma nas przygotować do wtorkowej celebracji sakramentu spowiedzi świętej. Czas pomiędzy poszczególnymi dniami skupienia jest przeznaczony na wcielanie w życie postanowień powziętych w czasie osobistej modlitwy.

  Prosimy o modlitwę na czas rozpoczynającej się sesji egzaminacyjnej o światło Ducha Świętego dla wszystkich studentów. Polecamy modlitwie szczególnie braci IV roku, którzy po feriach zimowych rozpoczną swoje praktyki duszpasterskie w parafiach, aby był to czas pogłębiania powołania i relacji z Chrystusem oraz doświadczeń, które później wykorzystają w kapłańskim życiu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół