• facebook
 • rss
 • Zimowa Konferencja Duszpasterska

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 22.02.2014 23:10

  - Papież Franciszek zostawił nam zadanie domowe. To wezwanie do przemyślenia Kościoła, do weryfikacji naszych nawyków. Trzeba uwolnić Chrystusa o nudnych schematów – mówił w homilii ks. Robert Skrzypczak.

  W paradyskim seminarium odbyło się 21 i 22 lutego spotkanie formacyjne dla wszystkich księży diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, zaangażowanych w bezpośrednią pracę duszpasterską w parafiach. Tematyka tegorocznej konferencji koncentrowała się wokół dwóch zagadnień - zbliżającej się kanonizacji Jana Pawła II oraz przypadającej 21 czerwca 25. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

  Konferencja Duszpasterska rozpoczęła się od wspólnej modlitwy brewiarzowej w intencji solidarności i wsparcia dla narodu ukraińskiego oraz ofiar bratobójczego konfliktu. W trakcie modlitwy psalmów księża wysłuchali homilii ks. dr. Roberta Skrzypczaka z Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie na temat nawrócenia pastoralnego, czyli postulowanej zmiany stylu i formy posługi duszpasterskiej w kontekście współczesnych wyzwań. Następnie uczestnicy konferencji wzięli udział w wykładach. Pierwszy z nich, zatytułowany „Kościół misyjny według Jana Pawła II”, wygłosił ks. Skrzypczak. Drugi wykład - „Sanktuarium maryjne w duszpasterstwie” - zaprezentował o. Robert Jasiulewicz, paulin z Jasnej Góry.

  Po wspólnym posiłku w refektarzu seminaryjnym spotkanie zakończyło się przedstawieniem komunikatów dotyczących bieżącej działalności instytucji diecezjalnych oraz dyskusją.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół