• facebook
 • rss
 • Tylko dla najodważniejszych

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 23.02.2014 11:40

  56 osób wystartowało w na trasę zimowego spływu Obrą. Jedyną ochroną przed zimną wodą były "mokra" pianka i hart ducha.

  Nadobrzański Klub Płetwonurków „Obra” w Skwierzynie zorganizował 22 lutego X Ogólnopolski Zimowy Spływ Obrą o tytuł „Oberstronga”. – Nasza impreza odbywa się cyklicznie i z roku na rok rośnie liczba uczestników, śmiałków biorących udział w spływie. W tegoroczne edycji bierze udział 56 uczestników, w tym 3 kobiety. Przygoda jest przez całą drogę, ponieważ rzeka kręci, meandruje, rozdwaja się na dwa koryta, więc emocje towarzyszą nam do samego końca – powiedział Lucjan Wąsowicz, pomysłodawca i organizator spływu.

  Najmłodsza uczestniczka ma 15 lat. Do przepłynięcia było ok. 8 km w zimnej wodzie, wśród zwalonych drzew, często zmagając się też z prądem wody, wirami. W trakcie spływu płetwonurkowie muszą walczyć z własną słabością, zimnem, opanowaniem emocji. Regulamin spływu zakłada, że można używać tylko mokrej pianki, tzn. takiej, która przepuszcza wodę i pozwala ogrzać ją temperaturą ciała płetwonurka.

  - Po raz dziewiąty biorę udział w zimowym spływie. Kiedy wskakuje się w mokrej piance do wody, to pierwsze doświadczenie jest niezbyt przyjemne i czuje się temperaturę wody, ok. 5 st. Celsjusza, jak płynie po kręgosłupie. Drugie uczucie, niezbyt przyjemne, to kiedy płynąc, trafi się na zwałowisko, czasem można go nie zauważyć i trzeba przyjąć impet uderzenia „na klatę”. Trzecie uczucie to radość i satysfakcja, kiedy wychodzi się na mecie – powiedział Rafał Lis.

  Cała trasa spływu była zabezpieczona przez łodzie ratownicze, również z brzegu sztab ludzi zabezpieczał płynących Obrą.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół