• facebook
 • rss
 • Wielbić Boga śpiewem

  Krzysztof Król

  dodane 02.03.2014 20:25

  Ponad 150 osób z całej Polski, od 28 lutego do 2 marca, wzięło udział w Warsztatach Liturgiczno-Muzycznych „Gaudete et cantate Deo” przy parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp.

  Warsztaty były skierowane do wszystkich miłośników muzyki liturgicznej. – W trakcie warsztatów realizujemy program, który będzie mógł być wykorzystany w ciągu całego roku liturgicznego – wyjaśnia Iwona Bańdziak, dyrygentka Chóru „Gaudete” działającego przy parafii Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. – Nasz główny cel, to wielbić Pana Boga śpiewem – dodaje Elżbieta Anacka ze Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chóralnej „Gaudete” z Gorzowa Wlkp., które zorganizowało warsztaty.

  Za stronę muzyczną odpowiedzialni byli profesjonalni muzycy: Paweł Bębenek, Piotr Pałka, Jakub Tomalak. – Oczywiście technika to dopiero połowa sukcesy. Kiedy śpiewak nie wie o czym śpiewa, kiedy tego nie czuje i tym nie modli się, to od razu to słychać – zauważa Jakub Tomalka.

  Natomiast za sferę duchową był odpowiedzialny ojciec duchowny z Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu: ks. Piotr Kwiecień CM. Oprócz zajęć typowo muzycznych, uczestnicy warsztatów był czas na modlitwę i konferencje. – Mówię uczestnikom o pięknie i bogactwie liturgii. Trzeba pamiętać, że śpiew i muzyka jest na usługach liturgii – podkreśla ks. Piotr Kwiecień.

  W warsztatach wzięli udział uczestnicy nie tylko z naszej diecezji, ale z całej Polski m.in. Gdańska, Sopotu, Bydgoszczy, Rumi, Poznania, Swarzędza.

  Honorowy patronat nad wydarzeniem objął bp Stefan Regmunt i wojewoda lubuski Jerzy Ostrouch.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół