• facebook
 • rss
 • Śpiewaj Hosanna!

  Katarzyna Buganik, Krzysztof Król, ks. Marcin Siewruk

  dodane 13.04.2014 18:36

  Światowy Dzień Młodzieży obchodzono 13 kwietnia w Głogowie, Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze.

  Młodzież z parafii pw. Wniebowzięcia NMP z Sokolej Dąbrowy przygotowała na liturgię Niedzieli Palmowej w gorzowskiej katedrze piękne, kolorowe palmy   Młodzież z parafii pw. Wniebowzięcia NMP z Sokolej Dąbrowy przygotowała na liturgię Niedzieli Palmowej w gorzowskiej katedrze piękne, kolorowe palmy ks. Marcin Siewruk /GN Światowy Dzień Młodzieży stanowił okazję do pełnego entuzjazmu świętowania Niedzieli Palmowej. Nieustannie od 1986 roku, z inicjatywy bł. Jana Pawła II, kościoły lokalne całego świata z młodzieńczym dynamizmem celebrują uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Młodzież diecezji zielonogórsko-gorzowskiej spotkała się w trzech centralnych ośrodkach duszpasterskich: Gorzowie Wlkp. Zielonej Górze i Głogowie.

  Do gorzowskiej katedry przybyła młodzież z całego miasta oraz z Sulęcina, Lubiszyna i Sokolej Dąbrowy. Spotkanie młodych w Gorzowie Wlkp. było momentem oficjalnego rozpoczęcia w diecezji przygotowań do Światowych Dni Młodych w Krakowie w 2016 r. Ważnym elementem liturgii eucharystycznej celebrowanej pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta było przekazanie „Światełka Miłosierdzia” przywiezionego do gorzowskiej katedry przez stypendystów Fundacji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”. Po zakończeniu spotkania młodych „Światełko Miłosierdzia” przetransportowano do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Świebodzinie. Młodzież jest ogromną nadzieją Kościoła, który nieustannie potrzebuje ewangelicznego dynamizmu i zapału, a jednocześnie szacunku wobec każdego człowieka. – Pamiętajcie o ubogich, szacunku dla mądrości ludzi, którzy nie zawsze potrafią poradzić sobie w trudnych sprawach materialnych - mówił w homilii bp Stefan Regmunt. Podkreśleniem włączenia się młodzieży diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w przygotowania do krakowskich „Światowych Dni Młodych” była adoracja Krzyża, symbolu spotkań chrześcijańskiej młodzieży. – Adorujemy Ciebie Chryste, który nieustannie okazujesz nam swoje miłosierdzie – modlili się młodzi w gorzowskiej katedrze.

  W Korowodzie Młodych, z palmami i radosnym śpiewem, z Jaczowa do Głogowa przeszła nie tylko młodzież, ale także dzieci, dorośli i starsi   Diecezjalny Dzień Młodych w Głogowie
  W Korowodzie Młodych, z palmami i radosnym śpiewem, z Jaczowa do Głogowa przeszła nie tylko młodzież, ale także dzieci, dorośli i starsi
  Katarzyna Buganik /GN
  Natomiast młodzież z dekanatów: Kożuchów, Żary, Żagań, Szprotawa, Głogów – św. Mikołaja, Głogów – NMP Królowej Polski, Wschowa, Sława zgromadziła się w parafii pw. NMP Królowej Polski w Głogowie, by radośnie świętować Niedzielę Palmową i Diecezjalny Dzień Młodych. Spotkanie rozpoczęło się Korowodem Młodych z parafii pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Na czele korowodu jechał tir, na którego platformie śpiewał zespół „Full of Grace”. Za nim w barwnym pochodzie z palmami i śpiewem na ustach szła nie tylko młodzież, ale również dzieci, dorośli i starsi. – Kiedy czytamy dzisiaj z Ewangelii św. Mateusza o uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy, możemy zobaczyć, jak mieszkańcy tego miasta wychodzili i oddawali Jezusowi cześć i chwałę. Śpiewali, że jest Mesjaszem, Królem, Zbawicielem i to była dla nich wielka radość. Rzucali swoje płaszcze, gałązki, wiwatowali, panowała radość i entuzjazm – mówi ks. Robert Patro, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży. – Dziś dla nas jest to również piękne doświadczenie. Idziemy w korowodzie między polami i możemy zobaczyć, że wszystko kwitnie, budzi się do życia. Dzisiaj w Rzymie jest polska młodzież, są także przedstawiciele naszej diecezji, Magdalena i Marcin. Od ojca świętego otrzymają Krzyż Światowych Dni Młodzieży i ikonę Matki Bożej, która od dziś rozpoczyna peregrynację, czyli bezpośrednie przygotowanie Polski na przyjęcie młodych ludzi z całego świata w 2016 roku – dodaje.

  Po dotarciu korowodu do parafii NMP Królowej Polski młodzież uczestniczyła w adoracji Krzyża Światowych Dni Młodzieży i Eucharystii, której przewodniczył ks. bp Paweł Socha.

  Scenka ewangelizacyjna zaprezentowana w czasie Światowego Dnia Młodzieży w Zielonej Górze   Scenka ewangelizacyjna zaprezentowana w czasie Światowego Dnia Młodzieży w Zielonej Górze Krzysztof Król /GN Natomiast w kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze zgromadziła się młodzież z następujących dekanatów: Świebodzin – Miłosierdzia Bożego, Świebodzin – NMP Królowej Polski, Babimost, Krosno Odrzańskie, Gubin, Lubsko, Sulechów, Zielona Góra – Ducha Świętego, Zielona Góra – Podwyższenie Krzyża Świętego, Zielona Góra – św. Jadwigi, Nowa Sól, Łęknica. Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

  Niedziela Palmowa to ważny dzień dla młodzieży. Dla niektórych to nowe i ciekawe doświadczenie. – To nasze święto i bardzo mi się podoba ten korowód. Można też poznać wielu ludzi. Nie żałuję, że tutaj przyjechałam – mówi Aleksandra Kacprzak z Zawady. – Jestem pierwszy raz na takim dniu młodych i chciałam zobaczyć jak to wygląda. Jest radośnie, a najbardziej podoba mi się śpiew zespołu „Full of Grace” – dodaje Katarzyna Jagiełło z Kożuchowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół