• facebook
 • rss
 • Wiosenne obrady DIAK

  Urszula Furtak

  dodane 12.05.2014 20:18

  W spotkaniu odbywającym się w parafii św. Alberta Chmielowskiego uczestniczył bp Stefan Regmunt.

  Rada DIAK Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej spotkała się w czasie trwającej wciąż radości z kanonizacji Jana Pawła II. Papież Polak podkreślał wielką rolę apostolstwa ludzi świeckich dlatego wezwał do odnowienia Akcji Katolickiej w Polsce, po rozwiązaniu jej przez władze komunistyczne. Nad postacią Św. Jana Pawła II pochylono się szerzej w związku z przygotowaniami do Jubileuszu XX lecia Akcji Katolickiej w naszej diecezji, którego obchody zaplanowano na październik tego roku. To bp Adam Dyczkowski powołał naszą Akcję Katolicką jako pierwszą w powojennej Polsce.

  Rada wśród wielu innych, podjęła tematy duszpasterskie naszej diecezji, rozszerzone słowem pasterskim biskupa diecezjalnego. Zauważono, że część z nich już znalazła się, a inne zostaną zainicjowane w programie działań AK w naszej diecezji najbliższym czasie.  Przybliżono działania związane z propagowaniem świętowania niedzieli oraz pielęgnowania wartości patriotycznych.

  Pochylono się również nad potrzebą kształtowania dzieci i młodzieży w duchu Bożych wartości. Zapoznano się ze stanem Zespołu Szkół Katolickich w Zielonej Górze, którego Akcja Katolicka jest organem prowadzącym. Jako priorytet uznano promocję naboru do szkoły podstawowej i gimnazjum.

  Ponadto członkowie Rady, podzielili się podejmowanymi działaniami lokalnymi oraz zapoznali się z szeregiem informacji na temat inicjatyw realizowanych na poziomie diecezjalnym, międzydiecezjalnym i krajowym Akcji Katolickiej.

  Wiosenne spotkanie Rady na jej umocnienie i dalszą działalność pobłogosławił bp Stefan Regmunt. Zgromadzeniem wokół ołtarza podczas Mszy Św. zakończono obrady.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół