• facebook
 • rss
 • 170 pątników na rowerach

  Krzysztof Król

  dodane 07.07.2014 23:21

  Za nami już trzecia Rowerowa Pielgrzymka Głogowska na Jasną Górę. Tegoroczne pielgrzymowanie było dziękczynieniem za dar kanonizacji Jana Pawła II.

  Z roku na rok do Częstochowy jedzie coraz więcej pielgrzymów. W zeszłym roku było ich 120, a w tym już 170. Wśród nich nie tylko głogowianie, ale także m.in. mieszkańcy Zielonej Góry, Nowej Soli, Wrocławia, Złotoryi, Chojnowa.

  – To dość duże przedsięwzięcie logistyczne bo trzeba przygotować wcześniej trasę, zadbać o bezpieczeństwo, jedzenie i dach nad głową dla tych ludzi. Mamy odpowiednie środki do tego i jesteśmy w stanie o to zadbać – mówił na początku pielgrzymki Mateusz Łopatko, kierownik pielgrzymki.

  Pielgrzymi pokonali ponad 300 km. Trasa pielgrzymki  wiodła m.in. przez Grodowiec, Oborniki Śląskie, Trzebnicę, Oleśnicę, Bierutów, Namysłów, Wołczyn Praszkę i Żytniów. Pielgrzymka to nie tylko pokonywanie kolejnych kilometrów.

  – Dzień na pielgrzymce rozpoczyna się śniadaniem i modlitwą. Codziennie pielgrzymi uczestniczą w Mszy św., a podczas odpoczynków odmawiają różaniec i koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dzień kończymy adoracją Najświętszego Sakramentu i Apelem Jasnogórskim – wyjaśniał Mateusz i kontynuował: – Jak każda pielgrzymka, tak i ta, pozwala inaczej spojrzeć na życie i odnowić swoją wiarę.

  Na rowerach na Jasną Górę pojechali młodzi i starsi. – Wyrywamy się na kilka dni, aby pogłębić swoją wiarę. Matce Bożej dziękujemy i prosimy – mówili Elżbieta i Mieczysław Kuchniccy, małżonkowie z 36. letnim stażem z Przedmościa.

  Opiekunem duchowym był ks. Przemysław Surman.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół