• facebook
 • rss
 • Jak przedszkolaki namalowały papieża

  Katarzyna Buganik

  dodane 20.10.2014 18:32

  Finał Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego "Jan Paweł II - świętymi bądźcie" odbył się 20 października w Publicznym Przedszkolu nr 20 w Głogowie.

  – Chcemy, by dzieci nie zapomniały, kim był Jan Paweł II. Przedszkolaki go nie pamiętają, bo urodziły się wtedy, kiedy papież już nie żył, ale zależy nam, by go znały, by został w ich tożsamości, bo to wielka postać dla Polaków. Chcemy też szerzyć jego kult, bo jest święty i bardzo nam bliski – wyjaśnia katechetka Beata Ćwik-Rzepa.

  Zanim dzieci namalowały papieża, poznały najpierw jego życie i pontyfikat. – Na katechezie czytaliśmy opowiadania przybliżające postać Jana Pawła II. Dzieci przynosiły też na religię obrazki i zdjęcia papieża. Ponadto do naszej parafii pw. NMP Królowej Polski przybyły 16 października relikwie Jana Pawła II. To wszystko wpisało się w trwający II Głogowski Tydzień ze św. Janem Pawłem II – mówi katechetka.

  W konkursie wzięły udział 5- i 6-latki z 9 głogowskich przedszkoli. – Zadaniem dzieci było przedstawienie papieża Jana Pawła II tak, jak go sobie wyobrażają. Przy ocenie prac braliśmy pod uwagę techniki ich wykonania, przekaz, nie tylko postać, wizerunek papieża, ale też treść w nich zawartą – mówi dyrektor przedszkola Irena Dudek.

  Pierwsze miejsce ex aequo zajęły Kornelia Lis z Publicznego Przedszkola nr 3 i Katarzyna Skrzyniarz z Publicznego Przedszkola nr 7. Drugie miejsce przypadło Karolinie Stolarz z Publicznego Przedszkola nr 20 z Oddziałem Żłobkowym i Oddziałem Integracyjnym, a trzecie – Zofii Walczak z Publicznego Przedszkola nr 9. Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Wyżlińska i Dawid Majcher z Publicznego Przedszkola nr 20, Filip Bryczkowski i Joanna Musiał z Publicznego Przedszkola nr 6, Magda Kubaczyk z Publicznego Przedszkola nr 21 oraz Oliwia Bal z Publicznego Przedszkola nr 9.

  Przedszkolaki zapytane o Jana Pawła II radzą sobie doskonale. – Papież to człowiek, który jest święty i jest w niebie. Był dobry, kochał dzieci i dużo podróżował – mówią Michał i Hania z Przedszkola nr 20.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół