• facebook
 • rss
 • Gwiazda, żłóbek i sianko

  Katarzyna Buganik

  dodane 14.11.2014 10:59

  Konkurs na kartkę świąteczną Caritas rozstrzygnięty. Zwyciężyła praca 11-letniego Dawida Korczyńskiego z Tuplic.

  – Konkurs na kartę świąteczną skierowany był do dzieci z całej diecezji, które związane są z dziełami Caritas np. poprzez świetlice, parafialne zespoły Caritas, szkolne koła Caritas i parafie. Wpłynęło nań 117 prac z 15 placówek, m.in. z Tuplic, Bojadeł, Międzyrzecza, Kostrzyna nad Odrą, Strzelec Krajeńskich, Przemkowa, Sulęcina i Głogowa – mówi Sylwia Grzyb z Caritas diecezjalnej.

  Przy wyborze kartki bożonarodzeniowej komisja zwracała uwagę na zachowanie możliwie głębokiej treści prac, aby symbolika chrześcijańska przeważała nad symbolami świeckimi i komercyjnymi. Wybrany projekt zostanie wykorzystany do przygotowania kartki świątecznej wysyłanej z życzeniami do wszystkich darczyńców Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Dla laureatów, przewidziano nagrody rzeczowe.

  Wyróżnienia otrzymują:

  1. Wiktoria Augustyniak, lat 7, świetlica środowiskowa „Pod lasem” w Bełczu

  2. Zuzanna Grzesiuk, lat 11, Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie

  3. Jagoda Kantorek, lat 8, świetlica środowiskowa w Bojadłach

  4. Patrycja Popławska, lat 12, Parafialny Zespół Caritas w Tuplicach

  5. Grzegorz Leszczyński, lat 12, Świetlica „Aniołów Stróżów” w Nowej Soli

  6. Emilka Ezekue, lat 9, świetlica socjoterapeutyczna w Kostrzynie nad Odrą

  7. Karolina Wolny, lat 14, świetlica „Ciepły Kącik u Jezusa” w Międzyrzeczu

  8. Karolina Jasińska, lat 12, Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie

  9. Mateusz Bąk, lat  9, świetlica środowiskowa „Pod lasem” w Bełczu

  10. Cyprian Huchrak, lat 13, Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie

  11. Mateusz Skórnicki, świetlica środowiskowa w Bojadłach

  12. Aleksander Brudnowski, lat 9, świetlica parafialna „Dar serca” w Sulęcinie.

  Caritas zaprasza również do wzięcia udziału w konkursie na opis Wigilii Bożego Narodzenia w rodzinie. – Zachęcamy, by nasi podopieczni opisali, jak spędzają święta, w jakiej atmosferze, otoczeniu, z jakimi tradycjami. Zachęcamy, by podzielili się swoją wyjątkową historią rodzinną w tak szczególnym czasie, jakim jest oczekiwanie na narodziny Jezusa Chrystusa – mówią organizatorzy. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy diecezjanie, szczególnie ci związani z dziełami Caritas (np. poprzez parafialne zespoły Caritas, szkolne koła Caritas, świetlice, program „Skrzydła” i inne).

  Najlepsza praca zostanie wyłoniona przez powołaną przez Caritas diecezjalną komisję, nagrodzona i opublikowana na stronie internetowej, w biuletynie Caritas oraz na łamach prasy katolickiej. Komisja będzie oceniać przede wszystkim te prace, które zawierają w sobie coś wyjątkowego, coś, co odróżnia spędzanie świąt Bożego Narodzenia od innych. Dla laureatów przewidziano cenne nagrody rzeczowe. Opis powinien być w wydruku komputerowym, czcionką Times New Roman 12, maksymalnie na 1 stronę A4 (ok. 1500 znaków). Prace podpisane (imię i nazwisko autora, adres, kontakt telefoniczny) należy przekazać do 21 listopada na adres: Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, ul. Bema 32-34, 65-170 Zielona Góra, lub drogą mailową na adres: zielonagora@caritas.pl, kontakt: tel. 600 990 377.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół