• facebook
 • rss
 • Daj mi pić

  Krzysztof Król

  dodane 14.01.2015 12:29

  W ramach Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan odbędą się spotkania i nabożeństwa ekumeniczne. Na początek 17 stycznia wspólną modlitwę zaplanowano w gorzowskiej katedrze, a na koniec 24 stycznia - w zielonogórskim kościele pw. Ducha Świętego.

  Hasłem tegorocznego tygodnia ekumenicznego są słowa: "Jezus rzekł do Samarytanki: »Daj mi pić!«", pochodzące z Ewangelii wg św. Jana (4,7). – Materiały duszpasterskie stanowiące pomoc do przeżywania Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Czytania biblijne i teksty modlitw przygotowali tym razem chrześcijanie z Brazylii. Ich polską wersję opracowały wspólnie Polska Rada Ekumeniczna i Rada ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski – wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii biskupiej.

  17 stycznia o godz. 18 wierni różnych wyznań spotkają się na nabożeństwie ekumenicznym w katedrze gorzowskiej. Modlitwie w katedrze będzie towarzyszył bp Paweł Socha, a kazanie wygłosi pastor Dariusz Hubiak, proboszcz miejscowej parafii greckokatolickiej. W nabożeństwie wezmą udział chrześcijanie z Niemiec, w tym nowy superintendent ewangelickiego okręgu Frankfurt nad Odrą Frank Schürer-Behrmann.

  Natomiast nabożeństwo na zakończenie tygodnia ekumenicznego pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta zostanie odprawione 24 stycznia o godz. 18.30 w zielonogórskim kościele pw. Ducha Świętego. Wezmą w nim udział duchowni i wierni z Zielonej Góry, reprezentujący różne wyznania chrześcijańskie. Kazanie wygłosi ks. Andrzej Dudra, proboszcz zielonogórskiej parafii prawosławnej.

  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Kościele katolickim w Polsce poprzedza Dzień Judaizmu (17 stycznia). Tuż po tygodniu ekumenicznym 26 stycznia obchodzi się natomiast Dzień Islamu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół