• facebook
 • rss
 • Wierność dla charyzmatu

  Krzysztof Król

  dodane 26.01.2015 11:40

  Przedstawicielki żeńskich zgromadzeń zakonnych i dziewic konsekrowanych z całej diecezji spotkały się 24 stycznia z bp. Pawłem Sochą na spotkaniu opłatkowym w Domu Biskupim w Zielonej Górze.

  Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu. Dalsza cześć uroczystości odbyła się w Domu Biskupim. – Osobom konsekrowanym życzę w nowym roku, aby były wierne swojemu charyzmatowi, bo każdy zakon ma swój charyzmat, czyli sposób odczytania Ewangelii przez założyciela czy założycielkę. Ta wierność dla charyzmatu jest bardzo ważna. Życzę także osobistej więzi z Chrystusem, bo wszystkie formy reguł są pomocne, ale najważniejszy jest osobisty kontakt z Bogiem i przeżywanie go przez zaangażowanie się w te dzieła, które dane zgromadzenie prowadzi – powiedział bp Socha.

  W spotkaniu wziął referent ds. zakonnych ks. Piotr Kwiecień CM. – Siostrom życzę świadomości, że Bóg jest obecny w ich życiu jako ten, który błogosławi, jako te, który czyni nasze życie szczęśliwym. Jeśli to odkryjemy, to nasze życie wspólnotowe, relacje, apostolstwo będą tego konsekwencją – powiedział ks. Kwiecień, który na co dzień posługuje jako ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu.

  W naszej diecezji posługuje 21 żeńskich zgromadzeń zakonnych. Wśród nich są siostry ze Zgromadzenia Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, które pracują w parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. – Naszym charyzmatem jest troska o Polonię za granicą, ale także w kraju, wśród rodzin, które zostały rozdzielone emigracją. W Zielonej Górze raz w miesiącu organizujemy Msze św. dla takich rodzin – wyjaśnia s. Agnieszka Lampasiak.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół