• facebook
 • rss
 • Jak tego nie robić?

  dodane 19.02.2015 00:00

  Ferie zimowe w Lubuskiem rozpoczęte. Wiele osób zdecydowało się w tym czasie na ćwiczenia duchowe. Dobre propozycje dla młodzieży, jak co roku, przygotował Ruch Światło–Życie.

  Podczas ferii zimowych zaproponowano młodzieży Kurs Animatorów Muzycznych Oazy w Rokitnie (20 lutego – 1 marca), Kurs Oazowy dla Animatorów Liturgii w Żarach (14–22 lutego), Oazę Ewangelizacji i Oazę Rekolekcyjną Animatorów Ewangelizacji w Paradyżu (12–16 lutego). Rekolekcje ewangelizacyjne odbyły się w Domu Rekolekcyjnym „Jackówka” przy Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. ORAE to rekolekcje przeznaczone dla osób chcących podjąć posługę ewangelizacji. Poprowadził je ks. Adrian Put.

  – ORAE jest trzystopniowa. Tutaj przeżywamy pierwszy stopień, który ma przygotować do ewangelizacji indywidualnej. Są różne ćwiczenia, warsztaty, spotkania w grupach i – oczywiście – ewangelizacja, która odbędzie się na ulicach Międzyrzecza – wyjaśnia ks. Put. W tym samym czasie i miejscu odbyła się OE, którą poprowadził ks. Paweł Grzesiak. – To rekolekcje dla młodych ludzi, głównie w wieku gimnazjalnym, ale także ponadgimnazjalnym, którzy chcieliby na nowo poznać Pana Boga. Jak sama nazwa mówi, są to rekolekcje ewangelizacyjne, mające prowadzić do odkrycia w sobie na nowo wiary – wyjaśnia ks. Grzesiak. Są tacy, którzy w temacie ewangelizacji dopiero raczkują. – Przyjechałam tu z ciekawości i jest fajnie. Tutaj można poczuć wspólnotę żywego i młodego Kościoła – zauważa Kinga Głowa z Żagania, która wzięła udział w OE. Inni mają nieco większe doświadczenie. – Pierwszy raz byłam na OE w 2007 roku. Chcę dzielić się z innymi Dobrą Nowiną, bo jak tego nie robić? To naturalne, że człowiek chce podzielić się z innymi największą radością swojego życia – przekonuje Julia Skowrońska z Żagania, która wzięła udział w OREA.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół