• facebook
 • rss
 • Jak mówić o czystości?

  Krzysztof Król

  dodane 06.03.2015 10:38

  "Jak rozmawiać z dzieckiem na temat czystości?" – to temat przewodni konferencji dla rodziców i wychowawców, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 7 marca, w Zielonej Górze.

  „Trudności w komunikacji międzypokoleniowej – jak mówić o czystości?” – ks. prof. Andrzej Draguła (dyrektor Instytutu Filozoficzno-Teologicznego), „Medyczne aspekty czystości” (mgr Agnieszka Tokarz – położna, instruktor NPR), „Seksualizacja dzieci i młodzieży – zagrożenia” (mgr Agnieszka Domowicz – pedagog i doradca rodzinny), „Pedagogika czystości – czystość to styl życia” (ks. dr Grzegorz Cyran) – tych prelekcji będzie można wysłuchać w najbliższą sobotę podczas konferencji na temat czystości.

  Wydarzenie to wpisuje się w diecezjalne przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016 przebiegające w tym roku pod hasłem „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. – O czystości rodzice z dziećmi i wychowawcy rzadko rozmawiają. Dlaczego? Może dlatego, że po prostu nie wiemy jak rozmawiać o tak delikatnej sferze życia. Pomyśleliśmy więc o konferencji dla osób dorosłych, aby ze skutecznym przekazem, nowym zasobem argumentacji, nowym sposobem komunikacji docierali do młodego pokolenia – wyjaśnia ks. Mariusz Dudka, diecezjalny duszpasterz rodzin.

  Konferencja odbędzie się 7 marca 2015 r. w Auli Jasnogórskiej przy parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Początek o godz. 10.00

  Spotkanie poprzedzi Msza św. o godz. 9.00 z modlitwą o czystość serca pod przewodnictwem bp Stefana Regmunta.

  Konferencję organizuje Wydział Duszpasterstwa Rodzin kurii biskupiej w Zielonej Górze.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół