• facebook
 • rss
 • Kartka, która spełnia marzenia

  Katarzyna Buganik

  dodane 13.03.2015 09:37

  – Było wiele ładnych plastycznie kartek, ale miały mało wspólnego z symbolami paschalnymi, dlatego wybraliśmy kartę, w której symbolika chrześcijańska przeważała nad symbolami świeckimi i komercyjnymi – tłumaczy Anna Maria Fedurek, rzecznik Caritas diecezjalnej.

  W konkursie mogły wziąć udział wszystkie dzieci z terenu diecezji, szczególnie te, związane z dziełami Caritas (np. poprzez świetlice, SKC i PZC). Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac z placówek i parafii z terenu całej diecezji, m.in. z: Kożuchowa, Tuplic, Zielonej Góry, Gorzowa Wlkp., Międzyrzecza, Głogowa i Przemkowa. Komisja konkursowa w składzie: ks. Stanisław Podfigórny, Anna Maria Fedurek, Sylwia Grzyb, Agata Dzieńdziura i Anna Długosz wybrała najlepsze prace.

  – Konkurs wygrał trzynastoletni Cyprian Huchrak ze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie. Chłopiec z jest z klasy integracyjnej i w przygotowanie tej kartki włożył wiele pracy. Pomimo, że Cyprian zmaga się z wieloma trudnościami, postarał się, żeby ta praca była jak najlepsza – mówi Anna Maria Fedurek.

  – Nagradzając zwycięzcę zawsze staramy się spełnić marzenie laureata, dlatego czekamy na informację od mamy Cypriana, jaka nagroda będzie najlepsza – dodaje.

  Wybrany projekt zostanie wykorzystany do przygotowania kartki świątecznej, wysyłanej z życzeniami do wszystkich darczyńców Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.

  Jury wyróżniło również dwie prace: Karoliny Wolny, z Klubu Młodzieżowego „Młodzi z Arki Przyszłości” w Międzyrzeczu oraz Angeli Andrzejewskiej ze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie.

  W konkursie nie ma przegranych, dlatego wszyscy uczestnicy otrzymają słodkości i dyplomy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół