• facebook
 • rss
 • Nieustraszeni

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 05.04.2015 08:15

  - Nie bójcie się bronić wartości i dobra, przeciwstawiajcie się złu, nie głosujcie za nim, nie popierajcie zła. Bądźcie apostołami dobra, prawdy - powiedział w homilii bp Stefan Regmunt.

  Donośny śpiew „Alleluja” rozpoczął punktualnie o godz. 6 procesję rezurekcyjną wokół konkatedry w Zielonej Górze. We wspólnocie wiernych został ukazany Chrystus, który żyje i nadal działa w swoim Kościele będącym stróżem prawdy o Zmartwychwstaniu Chrystusa. Porannej Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania przewodniczył bp Stefan Regmunt.

  - Chrystusowe Zmartwychwstanie jest najpotężniejszym wezwaniem do powstania z błędów i nieprawości życia. Przyjęcie Zmartwychwstałego Jezusa zobowiązuje nas do wskrzeszenia społeczeństwa prawdy, dobra, światła i autentycznej wolności - mówił bp Regmunt, zwracając uwagę na ważne problemy. - Spójrzmy na rodzinę, co próbuje się dzisiaj uczynić, aby straciła tradycyjny model, gdzie jest wspólnotą, domowym Kościołem.

  Popatrzmy jakich praw się żąda dla związków partnerskich, dla małżonków nie mogących doczekać się dzieci - chociażby zezwolenie na in vitro.

  Popatrzmy jak traktuje się ludzi, którzy bronią życia - nie chcą aborcji, stwarzają inne możliwości, aby rodzice mogli szczęśliwie i zdrowo wydać na świat potomstwo.

  Spójrzmy na lansowaną dzisiaj moralność, czasami przyjmuje ona kształt dżungli. Lansowane jest zło, tworzy się i rozwija przemyt niemoralności.

  Ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej podkreślił w Wielkanocny poranek, że niestety wiele osób patrzy na tę sytuację z obojętnością i milczeniem.

  - Słowa wypowiedziane do niewiast „Nie bójcie się” należy skierować do nas wszystkich, one są aktualne. Chrystus Zmartwychwstały wzywa nas do powstania z błędów i nieprawości życia. Nie bójcie się bronić wartości i dobra, przeciwstawiajcie się złu, nie głosujcie za nim, nie popierajcie zła. Bądźcie apostołami dobra, prawdy. Jeśli razem z Chrystusem powstaliśmy z martwych szukajmy tego co w górze - zachęcał wiernych bp Stefan Regmunt.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół