• facebook
 • rss
 • Piątoklasista i Jan Paweł II

  Krzysztof Król

  dodane 09.04.2015 12:35

  Dziś, w Szkole Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze, odbył się VII Szkolny Turniej Papieski dla uczniów piątych klas. Wzięli w nim udział nie tylko zielonogórzanie, ale także m.in. uczniowie z Sulechowa, Świebodzina, Żar, Żagania, Miodnicy, Krosna Odrzańskiego i Trzebiechowa.

  W zmaganiach wzięło udział 32 uczniów z 16 szkół podstawowych.

  - W tym roku skupiliśmy się na ostatnich chwilach św. Jana Pawła II. Poza tym każda szkoła przygotowała wiersz poświęcony pamięci Ojca św. Były naprawdę bogate w treść. To pokazuje, że dzieci musiały sięgnąć do większego materiału - zauważa pomysłodawczyni Małgorzata Blachowska, nauczycielka nauczania początkowego z SP nr 11 w Zielonej Górze.

  - Pomysł zrodził się niedługo po śmierci papieża Jana Pawła II. Zastanawiałam się co mogłabym jeszcze zrobić, aby pamięć o Ojcu św. pozostała żywa zwłaszcza u tych najmłodszych, którzy nie mieli okazji go spotkać – dodaje.

  Najlepszą drużynę stworzyli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zielonej Górze (Stary Kisielin). Drugie miejsce zajęła SP nr 1 w Zielonej Górze, a trzecie SP nr 6 w Świebodzinie.

  Po raz drugi w konkursie wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół w Sulechowie. - Dostaliśmy zaproszenie i jesteśmy. Kultywujemy tradycje związane z papieżem Janem Pawłem II w naszej szkole organizując powiatowy konkurs dla gimnazjalistów. Dzieci chętnie chłoną wiedzę na jego temat - podkreśla katechetka Wioletta Konstańczak.

  - W przybliżaniu dzieciom tej wyjątkowej postaci ważne jest osobiste świadectwo. Wtedy łatwiej zaciekawić uczniów - zauważa katechetka Katarzyna Konsur z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zielonej Górze (Zawada).

  Uczniowie nie żałują przygotowań. Zdobyta wiedza jest cenna. - Wystartowałam w konkursie bo chciałam poszerzyć swoją wiedzę o polskim papieżu. Przygotowując dowiedziałam się więcej szczegółów na jego temat. W św. Janie Pawle II podoba mi się najbardziej radość życia - mówi uczennica Agata Murzicz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół