• facebook
 • rss
 • Atak na rekord

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 01.06.2015 13:15

  Świebodzińskie Stowarzyszenie Ars Familia włączyło się w kampanię Kilometry Dobra. Ponad 200 metrów złotówek zostanie przeznaczonych na pomoc społeczną.

  Siedzący na ławeczce w cieniu świebodzińskiego ratusza Czesław Niemen miałby powód, żeby 31 maja z nadzieją zaśpiewać ostatnią zwrotkę swojego przeboju „Dziwny jest ten świat”.

  „Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
  i mocno wierzę w to,
  że ten świat
  nie zginie nigdy dzięki nim.
  Nie! Nie! Nie!”

  Ludzie dobrej woli ze Stowarzyszenia Ars Familia zmobilizowali mieszkańców miasta do zbiórki na rzecz pomocy ludziom najbardziej potrzebującym, a przy okazji podjęto ogólnopolską próbę pobicia rekordu Guinnesa w układaniu najdłuższego węża z monet jednego nominału. W 30 miastach Polski zebrano 1029241 zł, co łącznie pozwoliło ułożyć 23 kilometry i 673 metry złotówek.

  Układaniu kilometrów dobra towarzyszyły występy artystyczne, licytacje i mnóstwo dobrej zabawy. Niestety nie udało się pobić rekordu, ale najważniejsze było zaangażowanie i chęć pomocy osobom potrzebującym. Nie ma wątpliwości, że Czesław Niemen siedział na świebodzińskim rynku wśród ludzi dobrej woli, którzy nie pozwolą, żeby ten świat, nasz świat zginął. – Po raz pierwszy kampania Kilometry Dobra odbyła się w Świebodzinie, zbieramy doświadczenia i już planujemy kolejny finał. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i mamy nadzieję, że w przyszłym roku ułożymy w Świebodzinie jeszcze dłuższy wąż złotówek, które zostaną przeznaczone na pomoc osobom w potrzebie – powiedział Rafał Wojtkiewicz, prezes Stowarzyszenia Ars Familia.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół