• facebook
 • rss
 • Śmigus-dyngus w Rokitnie

  Krzysztof Król

  dodane 06.06.2015 20:32

  Diecezjalny Dzień Dziecka w Rokitnie, czyli najpierw Msza św., a później mnóstwo zabaw i konkursów. A co na to wszystko same dzieci? Najczęstsze odpowiedzi to: "Jest super!", "Świetna zabawa!" i "Wow, ale ekstra!".

  Festyn „Bądźmy razem” odbył się w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej już po raz szósty. Wzięło w nim  udział ponad 4 tys. dzieci niemal z każdego zakątka diecezji. Dlaczego Rokitno? - Powodów jest kilka. Po pierwsze, Matka Boża Cierpliwie Słuchająca jest patronką naszej diecezjalnej Caritas. Po drugie, to miejsce mniej więcej pośrodku diecezji. Po trzecie, to wymarzony teren na organizację tego typu wydarzeń - wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik diecezjalnej Caritas.

  Diecezjalny Dzień Dziecka rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem bp Tadeusz Lityńskiego. - Życzę wszystkim dzieciom, aby w swoim życiu, tak jak 12-letni Pan Jezus, potrafiły dotrzeć do świątyni. I tam wsłuchiwały się w słowo Boże  - mówił bp Tadeusz Lityński.

  Na koniec Mszy św. dzieci zawierzyły się Matce Bożej Cierpliwie Słuchającej. Oto fragment: „Matko Rokitniańska! Wysłuchaj modlitwy wznoszonej do Ciebie z dziecięcą ufnością i przedstaw je Twemu synowi Jezusowi”.

  Ogromne bańki mydlane, dmuchane zamki, konkurencje sportowe, zabawy z kolorowa chustą, konkursy leśników i pokazy policji - to tylko kilka atrakcji, które czekały na dzieci. I nikomu zbytnio nie dał się we znaki lejący się skwar z nieba dzięki rokitniańskim strażakom, dzięki którym był i śmigus-dyngus.

  Diecezjalny Dzień Dziecka organizuje Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze, Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz diecezjalne sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

  Festyn odbył pod honorowym patronatem bp. Stefana Regunta, marszałek Elżbiety Polak i wojewody Katarzyny Osos.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół