• facebook
 • rss
 • Głównie powalone drzewa

  Krzysztof Król

  dodane 08.07.2015 08:33

  W nocy z wtorku na środę, a także w środę rano przez Polskę przechodziły gwałtowne burze, które nie ominęły także naszego regionu.

  Do godz. 6.30 lubuska straż pożarna miała w sumie 156 zgłoszeń. Jednak cały czas informacje z terenu spływają. - W większości to były przypadki powalonego drzewa na drodze. Najwięcej takich zgłoszeń odnotowaliśmy w powiecie krośnieńskim, świebodzińskim i zielonogórskim - wyjaśnia kpt. Magdalena Bilińska,  rzecznik prasowy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

  - Mieliśmy też uszkodzenia budynków. Na tą chwilę wiemy, że było osiem takich przypadków. Przy tym trzeba zaznaczyć, że to nie są uszkodzenia całych budynków. Najczęściej częściowe uszkodzenia dachów - kontynuuje.

  Burza uszkodziła także linie energetyczne oraz samochody. - Na ten moment wiemy o pięciu takich przypadkach. Odnotowaliśmy też cztery uszkodzenia samochodów - wyjaśnia rzecznik.

  - To była mocna burza, ale nie wywołała mocniejszych zniszczeń. Bardziej postraszyła i przysporzyła pracy strażakom, którzy mieli pracowitą noc głównie przy usuwaniu konarów i drzew. Na szczęście nikt nie został ranny - dodaje.

  Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego przypomina, aby w czasie burz:

  - nie zostawiać samochodów pod drzewami, ani rzeczy na balkonach,

  - nie przebywać na wodzie ani w małych łódkach,

  - nie kłaść się na ziemi,

  - nie używać telefonu, ani być blisko urządzeń elektrycznych,

  - jeśli to możliwe należy zostać w budynku, w trakcie podróży można schronić się w samochodzie, to jedno z bezpieczniejszych miejsc.

  Obecnie ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej obowiązuje województwa: warmińsko-mazurskie, łódzkie, mazowieckie, świętokrzyskie, śląskie, małopolskie, lubelskie, podlaskie i podkarpackie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół