• facebook
 • rss
 • Punkt antydopalaczowy

  Krzysztof Król

  dodane 20.07.2015 16:39

  Chcesz ustrzec swoje dziecko przed dopalaczami? Przyjdź na zielonogórski deptak.

  Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze zaprasza na zielonogórski deptak do stoiska prewencyjnego, gdzie można porozmawiać ze specjalistami o zagrożeniu dopalaczami. - Chcemy informować o tym zagrożeniu młodych ludzi, ale także ich rodziców; na co mają zwrócić uwagę i w jaki sposób mogą pomóc, jeśli podejrzewają, że ich dziecko może mieć kontakt z dopalaczami. Nie bójmy się pytać - mówi podinsp. Małgorzata Barska z Zespołu Prasowego KMP w Zielonej Górze.

  - Problem dopalaczy dotyczy całego kraju. Zielonogórscy policjanci również monitorują to zjawisko. Niemal codziennie mamy informację ze szpitala, że ktoś zatruł się dopalaczami. Prowadzonych jest szereg postępowań, zarówno z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, jak i z artykułu dotyczącego stworzenia zagrożenia dla życia i zdrowia innych osób - dodaje.

  Do współpracy zaproszeni zostali Lubuski Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień i Współuzależnień, Biuro Pełnomocnika Prezydenta Miasta Zielona Góra ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zielonej Górze.

  Specjaliści nie mają złudzeń, że dopalacze to nic innego jak narkotyki. Dlatego radzą rodzicom obserwację swoich dzieci oraz niebagatelizowanie niepokojących i gwałtownych zmian. - Każde objawy fizyczne, ale też psychiczne powinny zapalać w nas czerwoną lampkę - uważa Estera Stadnik z Biura Pełnomocnika Prezydenta Miasta Zielona Góra ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

  Akcję zorganizowano z inicjatywy Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze - insp. Andrzeja Kostki we współpracy z Urzędem Miasta w Zielonej Górze.

  Punkt otwarty jest od godz. 11 do 14 na zielonogórskim deptaku przy pomniku Bachusa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół