• facebook
 • rss
 • Trwa walka z czasem - potrzebna modlitwa

  kk

  dodane 23.07.2015 12:24

  Czekający na przeszczep płuc Wojtek Nadachewicz z Zielonej Góry jest już w Wiedniu.

  15-letni Wojtek poleciał na konsultacje lekarską do austriackiej stolicy. Dzięki pomocy tysięcy ludzi, także czytelników „Gościa Niedzielnego”, marzenie o leczeniu w Austrii spełniło się.

  Wojtek od wczoraj jest w klinice w Wiedniu. Chłopca przetransportował tam samolot Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Poznania. - Zajmuje się nim rzesza ludzi, którzy chcą i potrafią mu pomóc. Aktualnie Wojtek jest podłączony pod sztuczne płuco, aby oszczędzić mu zmęczenia i żeby nie tracił potrzebnych sił. Wojtek przechodzi szereg szczegółowych badań i wyników, aby przygotować jego organizm do transplantacji płuc - wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik diecezjalnej Caritas.

  Cały czas przy chłopcu jest jego tata Andrzej Nadachewicz. Pomagają mu mieszkający i pracujący tam Polacy - Nasza Caritas jest w stałym kontakcie z panem Andrzejem, ekipą medyczną oraz życzliwymi ludźmi, dzięki czemu mamy na bieżąco informacje na temat stanu zdrowia Wojtka oraz niezbędnych działań podejmowanych przez lekarzy i naszą organizację, m.in. badań, wyników, kosztów leczenia, pobytu taty w Wiedniu, spraw organizacyjnych i wielu, wielu innych - tłumaczy Sylwia Grzyb z Caritas.

  Caritas dziękuje za wszelkie maile, telefony i zainteresowanie sprawą chłopca. - Liczymy na pozytywny przebieg tej wzruszającej historii i wierzymy w to bardzo. Trzymajcie kciuki i pamiętajcie w modlitwie. Z chwilą otrzymania informacji o dacie przeszczepu, niezwłocznie wam o tym napiszemy - zapewnia rzecznik.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół