• facebook
 • rss
 • Proście, a będzie wam dane

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 02.08.2015 23:15

  Podczas Mszy św. w grodowieckim sanktuarium 200 pielgrzymów uczestniczyło w wyjątkowej i wzruszającej uroczystości.

  Do wspólnoty Kościoła przez sakrament chrztu św. została włączona Hanna, o której przyjście na świat rodzice modlili się podczas ubiegłorocznej pielgrzymki na Jasną Górę.

  – W zeszłym roku prosiliśmy z mężem w czasie pielgrzymki o córeczkę i dzisiaj są jej chrzciny – opowiada z uśmiechem Aneta Michalska. – Pierwszy raz, idąc w pielgrzymce 8 lat temu, modliłam się o dobrego męża, miesiąc później poznałam Adama, a rok później pobieraliśmy się na zakończenie pielgrzymki na Jasnej Górze. Później modliliśmy się już wspólnie o dziecko i urodził się Mateusz, dzisiaj są chrzciny wymodlonej Hani.

  Pełni nadziei pątnicy wyruszyli po południu z Grodowca na ostatni etap pierwszego dnia wędrówki, który był jednym z najdłuższych i najtrudniejszych – musieli przejść w ponad 30-stopniowym upale obok zbiornika Żelazny Most w Rudnej. 5 sierpnia do Pieszej Pielgrzymki Głogowskiej, której hasłem przewodnim są słowa: „Błogosławieni czystego serca”, dołączy 20 pielgrzymów z Kaliningradu.

  – W drodze chcemy realizować szczególnie szóste błogosławieństwo, które papież Franciszek wyznaczył w ramach przygotowania do ŚDM w Krakowie. Podejmujemy również modlitwę w intencji ojczyzny z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski oraz w intencji prezydenta elekta, który bardzo potrzebuje modlitwy i powinien liczyć na nasze wsparcie – powiedział ks. Leszek Okpisz, kierownik pielgrzymki głogowskiej.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół