• facebook
 • rss
 • Gotowi na pierwszy dzwonek

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 22.08.2015 12:10

  850 katechetów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej uczestniczyło 20 sierpnia w Gorzowie Wlkp., 21 w Zielonej Górze i 22 w Głogowie w spotkaniach formacyjnych.

  Dla nauczycieli i uczniów powoli kończą się wakacje, katecheci rozpoczęli już przygotowania do inauguracji nowego roku szkolnego.

  Początek szkoły niesie ze sobą sporo nowych przepisów i wyzwań z którymi zapoznali się katecheci świeccy i siostry zakonne. Pojawiły się nowe dokumenty, formularze. Nauczyciel katechezy musi się nieustannie dokształcać.

  – Katecheta pracując w szkole jest odpowiedzialny przede wszystkim za przekaz wiedzy, a wiedza ma dzisiaj to do siebie, że się szybko dezaktualizuje i przekaz wiedzy musi uwzględniać tę determinantę czasową. Informacja, sposób weryfikacji i przekazu musi się nieustannie rozwijać – mówił ks. Łukasz Piórkowski, psycholog, redaktor programu telewizyjnego „Ziarno”.

  W 2016 r. odbędzie się niepowtarzalne wydarzenie dla Kościoła w Polsce, Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Ks. Robert Patro zachęcał katechetów do pomocy młodzieży w przygotowaniach.

  – Jeśli zestawimy cały program ŚDM i ogłoszenie przez papieża Franciszka roku 2016 Rokiem Miłosierdzia Bożego, to nie możemy mieć żadnej wątpliwości, że to jest wyjątkowy czas działania łaski Bożej. Musimy spojrzeć na ŚDM z tej perspektywy, że Bóg chce nas poruszyć, nie tylko młodzież, ale cały Kościół. Jeżeli duszpasterze i katecheci wykażą inicjatywę, spróbują zmobilizować młodych, to oni są chętni. Dorośli muszą pomóc młodzieży. Pamiętamy, byliśmy młodzi i też potrzebowaliśmy impulsu, i jeśli taką iskrę wykrzesa siostra zakonna, katecheta, ksiądz to przyniesie to skutek. Potrzeba stworzyć ciekawy program – zachęcał na spotkaniu w Gorzowie Wlkp. ks. Patro.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół