• facebook
 • rss
 • To już 40. pielgrzymka

  Krzysztof Król

  dodane 07.09.2015 13:01

  1400 uczestników, 100 animatorów i 33 turnusy rekolekcji - czas na oazowe podsumowania roku.

  Już po raz czterdziesty odbyła się Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie do Rokitna. Przy Matce Bożej Cierpliwie Słuchającej spotkały się dzieci, młodzież i rodziny.

  W tegorocznych rekolekcjach w trakcie ferii zimowych i letnich wakacji wzięło udział ok. 1400 osób. - Odbyły się 33 turnusy rekolekcji, na których posługiwała taka sama liczba księży oraz 100 animatorów młodzieżowych - wyjaśnia ks. Adrian Put, pomocniczy duszpasterz młodzieży ds. Ruchu Światło-Życie.

  Uczestnicy tegorocznej pielgrzymki najpierw uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu. Spotkali się także parą krajową Domowego Kościoła - Katarzyną i Pawłem Maciejewskimi z Poznania. Później dzieci i młodzież wzięła udział w koncercie ewangelizacyjnym Zespołu „Full of Grace” i przedstawieniu ewangelizacyjnym w wykonaniu Teatru „Tchnienie”.

  Mszy św. w rokitniańskiej bazylice przewodniczył bp Tadeusz Lityński, który zachęcił oazowiczów częstego sięgania po Słowo Boże i dzielenia się Nim z innymi.

  - Chciałbym życzyć wszystkim tutaj zgromadzonym, abyśmy byli otwarci na obecność najlepszego Wychowawcy jakim jest Duch Święty. Tego Wychowawcy, który nieustannie się nad nami pochyla - mówił biskup. 

  - Potrzeba tylko z naszej strony otwartości na współpracę, a Duch Święty będzie nas prowadzić. Chciejmy uczyć się tej umiejętności wsłuchiwania się w Słowo Boże i współpracy z Bożą łaską na wzór Maryi. Aby misja naszego Pana Jezusa Chrystusa ciągle była owocna i abyśmy my mieli w niej udział - kontynuował.

  Wrześniową pielgrzymkę na odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zapoczątkował w 1976 r. ks. inf. Roman Harmaciński.

  Wcześniej, bo już od piątku, swój Diecezjalny Dzień Wspólnoty przeżywali animatorzy oazowych wspólnot dziecięcych i młodzieżowych. W sobotę dołączyły do nich pary animatorskie tegorocznych oaz Domowego Kościoła.

  Podczas Mszy św. ustanowiono nowych lektorów i przekazano posługę nowym parom animatorskim Domowego Kościoła.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół