• facebook
 • rss
 • Pieśni popłynęły w niebo

  Krzysztof Król

  dodane 07.09.2015 13:47

  Za nami I Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne „Laudate Nomen Domini” w Kostrzynie n. Odrą.

  W niespełna trzydniowych warsztatach, od 4 do 6 września, wzięło udział przeszło 50 osób z różnych stron diecezji. – Z Joanną Malczewską uczestniczyłyśmy już kilka razy w podobnych warsztatach Zachwyciłyśmy się nie tylko ich stroną muzyczną warsztatów, ale też możliwością stworzenia wyjątkowej wspólnoty. I postanowiliśmy zaproponować takie warsztaty w Kostrzynie – zauważa Mirella Ławońska, jedna z organizatorek.

  Poprowadzili je znani muzycy i kompozytorzy muzyki liturgicznej: Paweł Bębenek, Piotr Pałka i Hubert Kowalski. O stronę duchową zadbał ks. Jan Bagiński. – Przede wszystkim chodzi nam o to, żeby zmotywować ludzi do tego, żeby śpiew i muzyka podczas liturgii była jak najbardziej profesjonalna. Chcemy uczyć ludzi dobrych metod, dobrych zasad bo tego domaga się liturgia – wyjaśnia Hubert Kowalski.

  – Zależy nam też na aspekcie duchowym. Muzyka liturgiczna ma najgłębszy wymiar w momencie w którym staje się moją osobistą modlitwą – dodaje.

  Pierwszy raz w takich warsztatach wzięła udział Edyta Niewiarowska z Kostrzyna nad Odrą. – Mam nadzieję, że te warsztaty naszą diakonię otworzą jeszcze bardziej na działanie Pana Boga – mówi Edyta, która na co dzień prowadzi działalność gospodarczą i śpiewa w diakonii muzycznej dorosłych.

  Warsztaty wsparł finansowo Urząd Miasta w wysokości 10 tys. złotych. 

  Ich głównym organizatorem warsztatów była parafia pw. NMP Matki Kościoła.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół