• facebook
 • rss
 • Na pewno pomożemy

  kk

  dodane 15.09.2015 09:48

  Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom diecezjalnej Caritas już od 10 lat pomaga.

  Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej prowadzi Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. - Rocznie pomagamy 100 osobom różnej narodowości. Teraz najwięcej uchodźców przebywających na terenie Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców pochodzi z Syrii - wyjaśnia Anna Maria Fedurek, prasowy diecezjalnej Caritas.

  Diecezjalna Caritas jest gotowa na pomoc uchodźcom, którzy trafią na teren naszej diecezji. - Na pewno staniemy na wysokości zadania i pomożemy osobom, które będą potrzebowały takiego zaopatrzenia socjalnego. W tej chwili na terenie na województwa lubuskiego nikt do nas się nie zgłosił z jednostek samorządowych, rządowych, publicznych. Jeśli taka prośba będzie w naszym kierunku, to na pewno pomożemy - zapewnia Anna Maria Fedurek.

  Tymczasem do diecezjalnej Caritas dzwonią osoby prywatne chcące pomóc uchodźcom. - Zgłosił się do nas pan, który może uchodźcom udostępnić swój dom do końca stycznia, bo w tej chwili jest w Chinach. W zeszłym tygodniu zadzwonił też zielonogórzanin, który powiedział, że może udostępnić jeden pokój. Oprócz tego są telefony z pytaniami, czy potrzebujemy odzieży i innych rzeczy - mówi rzecznik i kontynuuje:

  - Cały czas jesteśmy w bieżącym kontakcie ze strażą graniczną. Dostaliśmy prośbę w związku z dużym napływem osób narodowości syryjskiej potrzebne są podstawowe rzeczy, m.in. buty, ubrania, bieliznę. I na tą prośbę oczywiście odpowiemy. Oczywiście, jeśli ktoś może nas wspomóc finansowo albo rzeczowo to prosimy o kontakt - dodaje.

  Kontakt: tel. 535 44 25 44 lub www.caritas.zgora,pl

  Diecezjalna Caritas co roku organizuje obchody Światowego Dnia Uchodźcy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół