• facebook
 • rss
 • Koniec studenckich wakacji

  Krzysztof Król

  dodane 01.10.2015 22:43

  W Gorzowie najpierw Msza św., a potem "Gaudeamus igitur". Od jutra wykłady!

  Żacy z gorzowskiej PWSZ im. Jakub z Paradyża rozpoczęli nowy rok akademicki. Inauguracja tradycyjnie rozpoczęła się od Mszy św. w katedrze. Przewodniczył jej bp Stefan Regmunt.

  Miniony rok, w ocenie rektor prof. Elżbiety Skorupskiej-Raczyńskiej, był trudny, ale dobry. – Udało nam się, po dziewięciu miesiącach od rozpoczęcia inwestycji, oddać bardzo dobre laboratorium środowiskowe potrzebne do kształcenia na kierunkach technicznych. Mamy cztery takie kierunki inżynierskie. Tym laboratorium wypełniliśmy istotną lukę w infrastrukturze województwa lubuskiego – wyjaśnia rektor Elżbieta Skorupska-Raczyńska.

  Jak dobrze pójdzie, to w tym roku PWSZ czeka kolejna inwestycja. – Trwają rozmowy na temat hali widowiskowo-sportowej, która ma być budowana w Gorzowie Wlkp. Chcemy rozwinąć też skrzydła w kierunku nowych specjalności. Na najbliższym senacie będziemy wprowadzać zmiany do uchwały. Myślimy o takich specjalnościach np. na turystyce jak kulinaria i winiarstwo, więc wychodzimy naprzeciw oczekiwaniu środowiska. Chcemy też wzmocnić naszą siłę w zakresie rozwoju kulturalnego – tłumaczy rektor.

  – Na pewno nie będzie to rok łatwy. Niż demograficzny uczniów wychodzących ze szkół jest teraz największy, a finanse się nie zwiększają. Ale jesteśmy w dobrej kondycji – dodaje.

  Przy katedrze działa duszpasterstwie akademickie. Spotkania odbywają się w środy o godz. 19.00 w domu parafialnym przy ul. Obotryckiej 10.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół