• facebook
 • rss
 • By dodawać życia do lat

  Krzysztof Król

  dodane 05.10.2015 19:57

  Lubuski Tydzień Seniora rozpoczęty. Ponad 250 propozycji w całym województwie.

  „... by dodawać życia do lat, a nie tylko lat do życia” - to hasło tegorocznej edycji Lubuskiego Tygodnia Seniora.

  Pokaz mody w wykonaniu seniorów, warsztaty florystyczne, mistrzostwa w rozwiązywaniu krzyżówek, a nawet zabawa taneczna „Kiedy miałem 18 lat” - to tylko kilka propozycji 250 propozycji w ramach Lubuskiego Tygodnia Seniora. W wielu miejscach odbyła się Msza św. w intencji seniorów.

  W tym roku obchodzona jest również 40. rocznica powstania Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce. Obecnie w Polsce działa ich blisko 400, z czego 25 w naszym województwie.

  Tydzień seniora w naszym województwie odbywa się już po raz siedemnasty. Oficjalnie został zainaugurowany 5 października w Zielonej Górze. Najpierw była Msza św. w zielonogórskiej konkatedrze, a potem dalsze uroczystości w zielonogórskiej  filharmonii.

  - Potencjał seniorów jest ogromny. Kiedyś to oni budowali nasze województwo. Dziś służą swoim doświadczeniem i radami młodszym, by podejmowali jak najlepsze decyzje. Trzeba to wykorzystać - przekonywał wicemarszałek Romuald Gawlik.

  W trakcie uroczystości rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój świat za wiele lat czyli… jakim będę seniorem” w którym wzięły udział dzieci z placówek wsparcia dziennego.

  Wśród dzieci od 6 do 11 lat najlepsi okazali się: Maja Bechta zgłoszona przez OŚP w Deszcznie i Wanessa Kaszubska  ze świetlicy „Zakątek Uśmiechu” Centrum Usług Socjalnych OSP w Sulechowie.

  Natomiast w kategorii wiekowej od 12 do 16 lat wygrała Natalia Konieczna zgłoszona przez Świetlicę środowiskową „U Kubusia Puchatka”  działającą w Skwierzynie, która wyprzedziła Martynę Substyk z Sulęcina. W sumie nadesłane zostały 53 prace w dwóch kategoriach wiekowych.

  Lubuski Tydzień Seniora potrwa do 10 października. Program można znaleźć TUTAJ

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół