• facebook
 • rss
 • Pani minister z Lubuskiego

  mas

  dodane 09.11.2015 17:32

  Elżbieta Rafalska została ministrem pracy i polityki społecznej w rządzie Beaty Szydło. Gorzowska parlamentarzystka zajmowała już stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Pracy w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

  Elżbieta Rafalska w 2007 r. zaangażowała się w akcję dożywiania dzieci w szkołach i pomoc dla rodzin wielodzietnych.

  W ostatnich wyborach parlamentarnych urodzona we Wschowie w 1955 r. posłanka Prawa i Sprawiedliwości zdobyła ponad 22 tys. głosów. Była to najwyższa liczba głosów zdobytych przez kandydata PiS w województwie lubuskim.

  Minister Elżbieta Rafalska przed rozpoczęciem działalności politycznej czynnie trenowała koszykówkę. Jest absolwentką AWF w Gorzowie Wlkp., grała w lokalnych klubach, ma specjalizację trenerską.

  Na Uniwersytecie Szczecińskim ukończyła studia podyplomowe z pedagogiki rewalidacyjnej oraz w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania jakością w urzędzie i zarządzania opieką zdrowotną.

  Elżbieta Rafalska wiele lat była nauczycielem akademickim w AWF w Gorzowie Wlkp., a następnie wizytatorem w kuratorium oświaty. W 1998 r. została dyrektorem Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej. W latach 1999–2002 pracowała jako dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

  W latach 1994–2005 była gorzowską radną, w 2005 r. została senatorem, w senacie kierowała komisją samorządu terytorialnego i administracji. Elżbieta Rafalska wypracowała sobie bardzo mocną pozycję w lubuskich strukturach Prawa i Sprawiedliwości.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół