• facebook
 • rss
 • Teraz Madagaskar!

  Katarzyna Buganik

  dodane 21.11.2015 14:03

  "Od nawrócenia do misji…" - to hasło II Diecezjalnego Spotkania Grup Misyjnych, które odbyło się 21 listopada w sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu.

  Misyjni apostołowie uczestniczyli najpierw w Eucharystii, a później, po wspólnym posiłku, mieli warsztaty na temat misji, pracy misjonarzy oraz pomocy dla Madagaskaru.

  – Co roku grup misyjnych w diecezji przybywa. Chcemy się wspólnie modlić i integrować oraz zaangażować się w pomoc dzieciom na Madagaskarze. Mali misjonarze dowiedzą się, jak wygląda szkoła na Madagaskarze, z jakimi problemami borykają się tamte dzieci. Zastanowimy się też wspólnie, jak możemy im pomóc – wyjaśnia s. Celina Torończak, opiekunka ognisk misyjnych w Kwielicach i Grębocicach.

  – To spotkanie to ważne świadectwo wiary dla dzieci i animatorów. To również okazja do poznania misjonarza, osoby, która bezpośrednio angażuje się w misje – dodaje ks. Marcin Napadło, diecezjalny dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych.

  Mali misjonarze z kół i ognisk misyjnych, istniejących przy parafiach i w szkołach, angażują w różnorodne dzieła. Wspierają misje i misjonarzy, m.in. organizując kwesty i kiermasze świąteczne, włączając się w akcje pomocy, takie jak zbiórka przyborów szkolnych, okularów czy mydeł, oraz poprzez adopcję duchową i materialną dzieci z krajów potrzebujących.

  Wizyta misyjnych apostołów w Grodowcu to okazja do wymiany doświadczeń, modlitwy, integracji i zdobycia misyjnej wiedzy. – Chcemy ten dzień przeżyć z osobami, które mają taką samą ideę i pomagają misjom duchowo i materialnie. My pomagamy, bo uważamy, że to obowiązek każdego chrześcijanina. Organizujemy zbiórki, zbieramy puszki, sprzedajemy je, a pieniądze przekazujemy na misje, organizujemy kiermasze piernikowe, pomagamy też dzieciom z sierocińca w Tanzanii – wymienia Wiktoria Dymytruk z koła misyjnego w Sulechowie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół