• facebook
 • rss
 • Zapłonie 88 tysięcy

  kk

  dodane 01.12.2015 12:33

  Świece Caritas na stołach wigilijnych naszych diecezjan są już od 22 lat. Pomóż i w tym roku!

  "Głodni miłosierdzia" – to hasło 22. edycji Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom. – Każdego roku, na milionach stołów wigilijnych w Polsce płonie świeca Caritas. Dzięki niej corocznie dziesiątki tysięcy dzieci z ubogich rodzin otrzymuje dożywianie, wsparcie edukacyjne oraz letni wypoczynek. Ponadto 10 groszy z każdej świecy przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci syryjskie – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik diecezjalnej Caritas.

  – Pomoc świadczona dzięki funduszom z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom realizowana jest poprzez liczne placówki Caritas. Wśród nich jest ok. 50 placówek dla dzieci oraz 172 Parafialne Zespoły Caritas w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej – dodaje.

  Po raz pierwszy świece Caritas zapłonęły na stołach w polskich domach w 1993 roku w ramach akcji realizowanej na terenach zaledwie kilku diecezji. Wśród których była też diecezji zielonogórsko-gorzowska. – W naszej diecezji chcemy rozprowadzić w tym roku 88 tys. świec, które można nabyć w swojej parafii lub w księgarni św. Antoniego. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na akcje Caritas na rzecz dzieci i młodzieży, głównie na organizację dla nich wypoczynku letniego oraz na dofinansowanie Programu Skrzydła – wyjaśnia rzecznik.

  – Wielką radością dla całej naszej wspólnoty Caritas jest tradycja obecności świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom na stołach świątecznych naszych diecezjan już od 22 lat. Dzięki temu każdy z nas może się symbolicznie połączyć z osobami potrzebującymi naszej pomocy w tak szczególnym czasie jakim jest Boże Narodzenie –dodaje ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół