• facebook
 • rss
 • Kolejny krok ku kapłaństwu

  kk

  dodane 08.12.2015 19:36

  Siedmiu nowych akolitów w paradyskim seminarium.

  W Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, siedmiu kleryków otrzymało posługę akolitatu. Teraz będą mogli m.in. wystawiać Najświętszy Sakrament do adoracji, rozdawać Komunię św. podczas Mszy św., w której uczestniczy większa liczba wiernych, a przede wszystkim zanosić Pana Jezusa chorym.

  Liturgii przewodniczył bp Paweł Socha, który na koniec życzył nowym akolitom, aby pokochali cały sercem Chrystusa i z pełnym zaangażowaniem formowali się, aby przyjąć święcenia kapłańskie. – Byście mogli ludziom zbłąkanym, utrudzonym i nieraz bardzo oszukanym przez szatana prostować ścieżki i karmić mocą Boga na drogę życia oraz na wieczność. Taki jest cel seminarium, które jest przecież sercem diecezji – mówił biskup.

  – Bez seminarium, bez alumnów, bez wychowania młodych kandydatów do kapłaństwa życie religijne i wiara będą umierać. Dlatego bardzo trzeba modlić się o powołania i dobrą formację do kapłaństwa, abyśmy mieli takich świadków wiary, jakich dał nam ostatnio Kościół, wynosząc na ołtarze dwóch polskich franciszkanów, którzy oddali życie za Chrystusa w Peru w 1991 roku – dodał.

  Nowi akolici to: kl. Tomasz Jabłecki z Otynia, kl. Dariusz Korolik z Jasienia, kl. Adrian Nowicki z Głogowa (parafia pw. NMP Królowej Polski), kl. Marcin Krzyżanowski z Gorzowa Wlkp. (parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa), kl. Mateusz Topolski z Sulęcina, kl. Bartosz Warwarko z Jordanowa i kl. Rafał Witkowski ze Skwierzyny.

  – W tym dniu czuję wielką radość i wdzięczność Panu Bogu, a także Kościołowi, że potwierdza moją drogę – powiedział kl. Marcin Krzyżanowski. – Ten dzień to kolejny krok ku kapłaństwu. Bardzo to wewnętrznie przeżywam, że w moich kruchych dłoniach będzie złożony Pan Bóg i będę mógł tego Pana Boga rozdawać innym. To jest posługa dla innych, nie dla mnie, bo przecież sam nie mogę sobie udzielić Komunii św. – mówił kl. Adrian Nowicki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół