• facebook
 • rss
 • Złota Gwiazda dla Martyny!

  Katarzyna Buganik

  dodane 18.12.2015 22:36

  Z makaronu, drewna, sznurka, nakrętek, piernika i chleba - z tego m.in. wykonano szopki na XVI Głogowski Festiwal Szopek. Spośród 73 stajenek, najlepsza okazał się ta z głogowskimi akcentami.

  Finał konkursu odbył się 18 grudnia w głogowskim Klubie Batalionowym. Złotą Gwiazdę Betlejemską, pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum i wyróżnienie specjalne, zdobyła Martyna Walas z głogowskiego Gimnazjum nr 4.

   – Szopkę robiłam przez miesiąc. Od piątej klasy szkoły podstawowej biorę udział w tym konkursie. Zawsze przygotowywałam szopki z głogowskimi akcentami i otrzymywałam wyróżnienie specjalne. Nie spodziewałam się, że w tym roku otrzymam Złotą Gwiazdę Betlejemską. Bardzo się cieszę z tej nagrody – powiedziała Martyna Walas.

  Stajenki przygotowali młodsi i starsi. Każda praca, to indywidualne i oryginalne przestawienie narodzin Jezusa. W tegorocznej edycji konkursu były szopki tradycyjne, ale także z elementami patriotycznymi i lokalnymi. Oprócz szopek do konkursu zgłoszono również ozdoby choinkowe.

  Małżeństwo Janina i Roman Skibiccy przygotowali szopkę ze szczególnym przesłaniem duchowym, za którą otrzymali specjalne wyróżnienie.

  – Szopka to nasz kościół, który ma otwarte drzwi i zaprasza wszystkich do środka. Stroje Trzech Króli, Świętej Rodziny, pasterzy, górnika, hutnika i księdza wykonaliśmy z różnych gatunków wełny na szydełku. W naszej stajence połączyliśmy elementy chrześcijańskie, patriotyczne i regionalne, by pokazać, że można łączyć przeszłość ze współczesnością i że Kościół jest naszą ostoją – powiedziała Janina Skibicka, z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie.

  Jury wybrało najlepsze prace. Złotą Gwiazdę Betlejemską i pierwsze miejsce w kategorii „gimnazjum” otrzymała Martyna Walas z Gimnazjum nr 4 w Głogowie.

  W kategorii „przedszkola” zwyciężyły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 17 w Głogowie.

  Wśród szkół podstawowych najlepsza okazała się praca Klaudii Wiśniewskiej ze Szkoły Podstawowej w Przedmościu.

  W kategorii otwartej zwyciężyła szopka Elżbiety Smorczewskiej.

  Oprócz stajenek jury oceniło także 102 ozdoby choinkowe. Najlepsze prace wykonała grupa „Kotki” z Publicznego Przedszkola nr 17 w Głogowie.

  Bożonarodzeniową wystawę można oglądać w Klubie Batalionowym w Głogowie do 15 stycznia 2016 roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół