• facebook
 • rss
 • Nie tylko o wiedzę chodzi

  kk

  dodane 13.01.2016 22:46

  Wiemy, kto pojedzie na ogólnopolski finał Olimpiady Teologii Katolickiej do Łowicza. W Zielonej Górze, 13 stycznia, odbył się etap diecezjalny.

  "Święty Jan Paweł II - wychowawca młodych pokoleń" - to temat 27. edycji Olimpiady Teologii Katolickiej. Hasło nawiązuje do homilii Jana Pawła II wygłoszonej w Łowiczu w dniu 14 czerwca 1999 roku, która była poświęcona tematyce wychowania.

  - To okazja duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, których inicjatorem był właśnie św. Jan Paweł II - zauważa ks. Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej.

  Prawie 50 uczestników niemal z każdego zakątka diecezji musiało odpowiedzieć na 32 pytania. - Cieszymy się, że startuje coraz więcej osób i ich odpowiedzi są na coraz większym poziomie - zauważa ks. Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej.

  Najlepszą znajomości teologii wykazała się Julia Białowąs z I Liceum Ogólnokształcącego. - Wystartowałam bo chciałam pogłębić moją wiedzę teologiczną i religijną, a przede wszystkim lepiej poznać Pana Jezusa i pogłębić moją relację z Nim - wyjaśnia pierwszoklasistka.

  Do Łowicza pojadą także: Julia Frankowska i Małgorzata Jurczak. Obie także z I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze.

  Nagrody wręczył bp Paweł Socha, który z uczestnikami olimpiady podzielił się swoim doświadczeniem spotkań z Janem Pawłem II.

  - Kiedy człowiek poznaje kim jest Bóg i kiedy odpowiada na Jego miłość, to konsekwencją tych dwóch czynników: umysłu i serca, jest działanie - mówił biskup.

  "Gdzie i kiedy papież Jan Paweł II wygłosił pierwsze przemówienie do młodzieży?", "Podaj hasło VI Światowego Dnia Młodzieży, który odbył się w Częstochowie w 1991 roku?", "Wymień trzy najważniejsze podmioty (instytucje), które >>Deklaracja o wychowaniu chrześcijańskim<< wskazuje jako odpowiedzialne za wychowanie dziecka" - to tylko niektóre zadania z którymi musieli zmierzyć uczestnicy olimpiady.

  Teologiczne zmagania odbyły się w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein w Zielonej Górze.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół