• facebook
 • rss
 • Aż siedmiu lauretaów!

  Katarzyna Buganik

  dodane 15.01.2016 16:52

  Znamy wyniki wojewódzkich prezentacji Spotkań Grup Jasełkowych w Sulęcinie. Mamy siedmiu laureatów i osiem wyróżnień.

  Do finału jasełkowych prezentacji zakwalifikowało się 15 grup. Spotkanie wojewódzkie poprzedziły eliminacje powiatowe, podczas których swoje zdolności artystyczne i oryginalne pomysły na bożonarodzeniowe opowieści, przestawiło ponad 400 uczniów (26 grup) z województwa lubuskiego.

  – Co roku mamy nowych uczestników, ale są też zespoły, które już znamy. Podczas tych prezentacji ocenialiśmy m.in. poziom artystyczny grup, nawiązanie do tradycji, grę aktorską, pomysł na scenariusz oraz pracę instruktora z uczniami, a także nowatorskość – wyjaśniła Anna Zadłużna z Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

  Spektakle oceniała rada artystyczna, w której skład weszli: s. Maria Piętak (Wydział Nauki Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej), Iwona Kusiak (Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego), Ewa Robak (Szkoła Podstawowa w Drzonkowie) oraz Jacek Filipek (Sulęciński Ośrodek Kultury).

  Laureatami prezentacji zostały następujące grupy:

  – "Klub Prawie Teatralny" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim,

  – "Abra Kadabra" ze Strzeleckiego Ośrodka Kultury,

  – "Paradoks" z Publicznego Gimnazjum w Drzonkowie,

  – "Pachmilanaka" z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury,

  – Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Żaganiu,

  – "Szelest" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach,

  – Teatr "Trach" z Młodzieżowego Centrum Kultury w Zielonej Górze.

  Pozostali uczestnicy ("Emaus" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu, "S-KA" z Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie, "Jasełkowicze" z Zespołu Szkół w Babimoście, "Tacy Agenci" z Zespołu Szkół w Otyniu, "Fantazja" ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Gorzowie Wlkp.,"Grupa Teatralna 3 Serc" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubsku, "Katharsis" z Zespołu Szkół w Bogdańcu, uczniowie kl. I i II z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sławie) otrzymali wyróżnienia.

  Dla młodych aktorów, ale także i dla ich opiekunów udział w finale jasełkowych spotkań to było duże przeżycie i satysfakcja z wielomiesięcznej pracy.

  – Trochę się stresujemy przed występem, do którego przygotowywaliśmy się przez dwa miesiące. Jesteśmy narratorkami w naszych jasełkach i czytamy cytaty z Pisma Świętego. To dla nas samych jest poznawanie historii Bożego Narodzenia, ale oswajamy się także ze sceną i jesteśmy dumne, że możemy tu dziś wystąpić – powiedziały Martyna Janicka i Zuzia Butkiewicz z Międzyrzecza.

  – Przedstawiamy jasełka pt. „Anielski prezent”. To były dwa miesiące systematycznych prób. Ćwiczyliśmy m.in. ruch sceniczny, gesty i mimikę. Jesteśmy zaskoczeni, że zakwalifikowaliśmy się do etapu wojewódzkiego. Dzieci, kiedy się o tym dowiedziały, skakały z radości – dodała Wioletta Stefańczyk, opiekunka grupy „Klub Prawie Teatralny” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim.

  Wydarzenie odbyło się w ramach programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2016.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół