• facebook
 • rss
 • Niezwykły rok łaski

  kk

  dodane 02.02.2016 23:00

  – Osoby życia konsekrowanego (…) są kluczem otwierającym niebo – mówił bp Lityński.

  ”Przyjmij Boże Miłości i Miłosierdzia nasze oddanie, a przez wstawiennictwo Maryi Matki Kościoła i naszej Matki zachowaj nas w wierności do końca życia. Umocnij nas swoją łaską, byśmy byli czytelnym znakiem Twojej obecności w Kościele i w świecie” – to fragment odnowienia ślubów zakonnych. We franciszkańskiej parafii pw. św. Franciszka w Zielonej Górze, 2 lutego, odbyła się dzisiaj uroczystość z okazji Dnia Życia Konsekrowanego.

  Mszy św. na zakończenie Roku Życia Konsekrowanego przewodniczył bp Tadeusz Lityński. – Drodzy Bracia i Siostry chcę to z mocą podkreślić, jesteście tymi, którzy dla Kościoła i dla świata otwierają niebo. Tak! Osoby życia konsekrowanego swoim radykalizmem, modlitwą, postem, jałmużną, pracą w biurze parafialnym, w hospicjum, w szpitalu, w sali wykładowej, w bursie, w domu pomocy społecznej, w kuchni, salce katechetycznej, zakrystii, kościele, kaplicy, z różańcem, z brewiarzem, są kluczem otwierającym niebo – powiedział biskup.

  – Przecież te intencje, które dźwigacie każdego dnia to są intencje Kościoła otwierające niebo dla tych, którzy są w potrzebie. Jesteście nie raz adresatami wielu próśb ludzi, którzy do was przychodzą  proszą o modlitwę i wsparcie w sytuacji, gdy jest jakaś trudność i problem. To wy spełniacie uczynki miłosierdzia, i co do duszy i co do ciała – kontynuował.

  Zakonnicy i zakonnice podkreślają, że Rok Życia Konsekrowanego był niezwykłym czasem łaski. – Mogliśmy w tym czasie odkryć na nowo swoje powołanie i misję, aby z nadzieją kroczyć dalej – mówi s. Paulina Szołdra ze Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej z Głogowa.

  – Ten rok pokazał mi, ale również i braciom jak ważne miejsce zajmujemy w Kościele. Myślę, że ludziom świeckim także – zauważa kapucyn o. Grzegorz Marszałkowski z Nowej Soli.

  W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej pracuje blisko 200 sióstr z 21 zgromadzeń zakonnych oraz ok. 100 zakonników z 10 zgromadzeń. Cztery kobiety zostały włączone do stanu dziewic konsekrowanych, a dwie do stanu wdów konsekrowanych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół