• facebook
 • rss
 • Prezent na urodziny JPII

  kk

  dodane 15.05.2016 13:36

  Marsz za życiem w strojach z epoki Mieszka I. Głogowianie dziękowali za chrzest Polski.

  W parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie 15 maja odbył się Marsz za Życiem. Najpierw była Msza św. w kościele parafialnym, a potem modlitewny pochód ulicami parafii.

  – W związku z 96. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II chcieliśmy zrobić polskiemu świętemu wyjątkowy prezent. Oczywiście, dziś nawiązujemy do marszów, które odbywają się w całej Polsce. Poza tym chcieliśmy zachęcić naszych parafian do takiego publicznego wyznawania wiary – wyjaśnia proboszcz ks. Janusz Idzik. – Jan Paweł II wiele mówił o życiu i potrzebie jego ochrony od poczęcia do naturalnej śmierci. My się przyzwyczailiśmy do wspominania naszego rodaka, ale teraz jest czas, by realizować jego naukę.

  Wiele dzieci i dorosłych przyszło przebranych w stroje sprzed tysiąca lat, ponieważ marsz był elementem parafialnych obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. – Dziś chcemy upamiętnić dzień chrztu Polski. Przecież z tego sakramentu płynie dla nas życie wieczne. Dlatego chcemy dziękować Bogu za dar życia wiecznego, a też za dar życia naszego codziennego – wyjaśnia Adam Klimczak, który z żoną Agnieszką ma dziewięcioro dzieci.

  – Ludzie dziś boją się otworzyć na życie. Ja rozumiem to, bo kiedyś też byłem takim człowiekiem, który się bał, ale dziś wiem, że żyjąc z Jezusem Chrystusem, nie ma się czego bać. Z chrztu wypływa wszystko, także radość dnia codziennego – dodaje.

  Jan Paweł II urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach.

  Marsz dla Życia w Głogowie
  Gość Zielonogórsko-Gorzowski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół