• facebook
 • rss
 • Gdzie są dwaj albo trzej

  kk

  dodane 16.05.2016 22:26

  Już za chwilę otrzymają święcenia kapłańskie, dlatego mają do Ciebie prośbę.

  Pięciu diakonów, 21 maja, otrzyma w gorzowskiej katedrze święcenia kapłańskie. Obecnie przeżywają rekolekcje w Pniewach, które prowadzi diecezjalny ojciec duchowny Zygmunt Zapaśnik.

  Diakoni – Mateusz Szerwiński, Wojciech Nowak, Łukasz Sławiński, Piotr Cupiał, Krzysztof Batóg – proszą wszystkich diecezjan o modlitwę w tym bezpośrednim przygotowaniu do święceń.

  – Jezus powiedział: „Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18, 9-20). Dlatego prosimy wszystkich diecezjan o modlitwę w naszej intencji. W intencji dobrego przeżycia czasu rekolekcji przed święceniami, jak również o świętość naszego kapłaństwa – prosi dk. Mateusz Szerwiński.

  – Bycie księdzem to ciągłe upodabnianie się do Chrystusa – Kapłana, Ofiary i Sługi. Jesteśmy zwyczajnymi ludźmi i to zadanie po prostu jest ponad naszą miarę. Mając świadomość otrzymanego daru podejmujemy je. Prosimy jednak o wsparcie modlitewne tych, do których będziemy posyłani. Bez tego duchowego zaplecza ciężko będzie realizować misję powierzoną nam przez Chrystusa – kontynuuje.

  – Prosimy módlcie się nie tylko z nas, ale za wszystkich kapłanów, abyśmy zawsze mieli żywą relację z Jezusem. Módlcie się też o nowe powołania do kapłaństwa. My ze swojej strony też pamiętamy o Was w modlitwie, za każdym razem, gdy modlimy się w intencji tych, do których Pan Bóg nas pośle – dodaje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół