• facebook
 • rss
 • Noszą to samo imię

  kk

  dodane 17.05.2016 20:11

  Uczniowie szukali śladów! Kogo? Swojego patrona, czyli Jana Pawła II.

  Za nami V Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Tym razem odbył się 17 maja w Głogowie i Przedmościu.

  Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. pod przewodnictwem bp. Tadeusz Lityńskiego, który podkreślił, że Jan Paweł II to przykład do naśladowania dla ludzi w każdym wieku. – Modlitwa wcale nie przeszkadzała mu zdobywać wiedzę, zdawać egzaminy, przygotowywać się do sprawdzianów, gdy chodził do szkoły. Skąd on miał tę umiejętność łączenia modlitwy z nauką? – pytał zebranych biskup.

  – Szukając odpowiedzi, przypomniała mi się historia odwiedzin nowego, wspaniałego muzeum w Wadowicach. Muzeum, które jest w domu rodzinnym św. Jana Pawła II. Tam od przewodnika usłyszałem ciekawą historię z życia Karola Wojtyły jako ucznia szkoły podstawowej i gimnazjum. Otóż Karol wstawał codziennie, gdy chodził do szkoły o godz. 5.30 rano. Szedł następnie do pobliskiego kościoła. O godz. 6 rano służył do Mszy św. Potem wracał do domu, gdzie jadł śniadanie i szedł do szkoły – kontynuował.

  – Gdy wracał możnego było często zobaczyć, jak po drodze zachodził do kościoła, wchodził do kaplicy Matki Bożej i tam chwilę trwał na modlitwie. Na pewno można powiedzieć, że był człowiekiem modlitwy. Św. Jan Paweł II już jako chłopiec zbliżał się do Boga – dodał.

  W kolegiacie odbyły się także prezentacje artystyczne w wykonaniu uczniów Zespół Szkół w Przedmościu. Później rozpoczęła się gra terenowa „Śladami wartości Jana Pawła II”.

  Zjazd zakończył się w szkole w Przedmościu, gdzie rozstrzygnięto Metropolitalny XV Głogowski Konkurs Papieski „Jan Paweł II – Patron Rodziny”, który został zorganizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie. Wręczono także puchar wójta gminy Głogów za udział w grze terenowej.

  W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej 43 szkoły mają za patrona św. Jana Pawła II. – Od pięciu lat spotykamy się wspólnie w diecezji, aby przypomnieć życie i nauczanie Papieża Polaka dla najmłodszego pokolenia, które już nie miała okazji go poznać – wyjaśnia ks. Wojciech Lechów z Wydziału Nauki Katolickiej.

  Tegorocznym organizatorem był Zespół Szkół w Przedmościu wspierany przez wójta gminy Głogów – Joannę Gniewosz.

  Przyszłoroczny zjazd odbędzie się w Gorzowie Wlkp.

  Zjazd szkół Jana Pawła II w Głogowie
  Gość Zielonogórsko-Gorzowski
  Zjazd szkół JPII w Głogowie
  Gość Zielonogórsko-Gorzowski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół