• facebook
 • rss
 • Bóg nie odrywa od nas oczu

  kk

  dodane 26.05.2016 13:12

  - Znajdź 5 minut w tygodniu na adorację Najświętszego Sakramentu - zachęcał bp Lityński.

  W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej ulicami dużych i małych miejscowościach przeszły procesje eucharystyczne. Z mieszkańcami Zielonej Góry modlił się tego dnia bp Tadeusz Lityński.

  – Drodzy w Panu, wszyscy uczestnicy publicznej deklaracji wiary w Zielonej Górze, która ujawnia, że nasze życie jest definiowane modlitwą! Raz do roku przeżywamy taki dzień, w którym podkreślamy, że to modlitwa eucharystyczna, adoracyjna ma ważne miejsce w naszym chrześcijańskim życiu – mówił na początku homilii przy drugim ołtarzu bp Tadeusz Lityński.

  Biskup przypomniał, że wokół Eucharystii koncentruje się życie Kościoła. – Eucharystia to uczta, radosne świętowanie, na które mamy czas. Przez ten czas okazujemy Bogu szacunek. Ten czas jest zaprogramowany tak, że inne wydarzenia powinny być podporządkowane Eucharystii – podkreślił pasterz diecezji.

  – Można zauważyć, że wszechobecny pośpiech, brak czasu wdziera się na ucztę eucharystyczną. Ktoś spostrzegł, że z Mszy św. czynimy taki „eucharystyczny fast food”. Wpaść do kościoła, szybko coś „przekąsić”, nie za wiele się odezwać, bez szacunku dla Osoby Gospodarza miejsca – Zbawiciela świata – gdyż poprzez akt konsekracji świątyni Bóg staje się jej gospodarzem – kontynuował.   

  – Ważne jest, aby na modlitwie, tak jak dzisiaj na adoracji, pomilczeć i przyjąć błogosławieństwo. Modlić się bowiem to pozostawić Bogu w nas nieco swobody, to wymaga czasu. Modlić się to także patrzeć na Boga i pozwolić, aby On patrzył na mnie. Bóg nie odrywa od nas swoich oczu – dodał.

  Pasterz diecezji zauważył także, że niedziela jest duszą całego tygodnia, a sercem niedzieli Eucharystia. Zachęcał wiernych do znalezienia czasu na spotkanie z Jezusem w Najświętszym Sakramencie. – Składając publiczne świadectwo adoracji Najświętszego Sakramentu, przyjmijmy zobowiązanie, aby w ciągu roku znaleźć czas na osobiste spotkanie z Jezusem obecnym w Eucharystii, w tabernakulum. Tylko jedna godzina spotkania niedzielnego, a może 5 minut adoracji dla Jezusa w tygodniu, może stać się szansą, aby Jezus miał całą szczęśliwą wieczność dla Ciebie – dodał na zakończenie.

  Procesja przeszła głównymi ulicami miasta od kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela do kościoła pw. św. Jadwigi.


  Boże Ciało w Zielonej Górze
  Gość Zielonogórsko-Gorzowski

  Boże Ciało w Zielonej Górze
  Gość Zielonogórsko-Gorzowski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół