• facebook
 • rss
 • Dopinają ostatnie szczegóły

  kk

  dodane 16.06.2016 06:35

  W bazie ŚDM przeszło tysiąc naszych diecezjan, którzy wybierają się do Krakowa.

  – Dzisiejsze spotkanie przede wszystkim gromadzi dekanalnych duszpasterzy młodzieży oraz wszystkich opiekunów grup, które wyjeżdżają na Światowe Dni Młodzieży. Chcemy dopiąć wszystkie szczegóły organizacyjne związane z przebiegiem Światowych Dni Młodzieży w diecezji oraz wyjazdem do Krakowa – wyjaśnia ks. Robert Patro.

  – Mówimy dzisiaj chociażby o ubezpieczeniu i transporcie. Jest przygotowany specjalny pociąg na prawie 500 osób. Oczywiście część grup jedzie autokarami czy busami. Każda grupa sama decyduje o sposobie dotarcia do Krakowa – kontynuuje.

  Oczywiście sprawy organizacyjne są bardzo ważne, ale nie najważniejsze. – ŚDM to przede wszystkim czas łaski Bożej . Nie chodzi tylko o spotkanie z Ojcem świętym, ale poprzez fakt spotkania z papieżem Franciszkiem spotykamy się z Chrystusem. To jest najważniejsze – podkreśla ks. Patro.

  Zapisy grup zorganizowanych trwają do końca czerwca. Na dzień 15 czerwca w bazie uczestników ŚDM zarejestrowało się przeszło tysiąc osób z naszej diecezji.

  Z zielonogórskich parafii pw. św. Stanisława Kostki oraz pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy do Krakowa jadą 82 osoby. – Na początku wydawało się, że jest słabe zainteresowanie, ale w ostatnim czasie coś się ruszyło – podkreśla ks. Łukasz Malec.

  – Do wyjazdu przygotowywaliśmy się na comiesięcznych spotkaniach w kolejnych zielonogórskich parafiach. Był tam czas na modlitwę, formację oraz integrację – dodaje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół