• facebook
 • rss
 • Święto Brata Alberta

  kk

  dodane 20.06.2016 12:21

  Na wielki finał "Trzecia Godzina Dnia" i fajerwerki pod niebo.

  Wyścigi rowerowe, mecze piłkarskie, obozowisko rycerskie, gry i zabawy dla dzieci, dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżki quadami i buggami, występy wokalne i taneczne oraz wiele, wiele innych atrakcji. A na wielki finał koncert Zespołu „Trzecia Godzina Dnia” i pokaz sztucznych ogni. Tak w drugiej części, 19 czerwca, parafia pw. św. Alberta Chmielowskiego świętowała swój odpust. W pierwszej, 17 czerwca, odbyła się odpustowa Msza św. pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy.

  A powodów do świętowania w tym roku było bez liku. Dla tutejszych parafian to rok 25-lecia parafii i 100-lecia śmierci św. Alberta Chmielowskiego, a to wszystko wpisane w Rok Jubileuszowy Miłosierdzia i 1050 rocznicy Chrztu Polski.

  - Parafialny jubileusz to wdzięczność i radość. Wdzięczność Panu Bogu i sobie nawzajem za to, że już 25 lat tworzymy tę wspólnotę. Mówię to w imieniu swoim i poprzednich proboszczów. A jednocześnie radość, że nasza parafia rozwija się pod względem duchowym i wspólnotowym - mówi proboszcz ks. Zygmunt Zimnawoda.

  W tym roku festyn odbył się już po raz dwudziesty. Od początku organizuje go, liczący tyle samo lat, parafialny oddział Akcji Katolickiej. Obecnie jej prezesem jest Marcin Szczęsny, którego wciąż wspiera obecna prezes ogólnopolskiej Akcji Katolickiej. - Robimy to, aby pokazać, że Kościół jest żywy - przyznaje Urszula Furtak.

  Warto wspomnieć także, że Konferencja Episkopatu Polski ustanowiła w polskich diecezjach Rok Świętego Brata Alberta od 25 grudnia 2016 roku do 25 grudnia 2017 roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół